Боротьба з амброзією – справа кожного

На території району поширення такого карантинного організму як амброзія полинолиста набуває загрозливого, некерованого стану. За статистикою кожен 3-5 житель схильний до алергічних захворювань або вже страждає на них. Найактивніший період прояву алергії припадає саме на період цвітіння цієї рослини, а саме на серпень – вересень місяць.  При тому, що алергійний поліноз виникає в різних його проявах як у дорослих, так і у дітей. Отже, проблема боротьби зі злісним карантинним бур’яном є загальною.

Щоб запобігти подальшому розповсюдженню амброзії, боротьбу з нею слід розпочинати щорічно, виконувати комплекс заходів  до цвітіння та утворення насіння методом виривання з корінням, регулярного покосу або засіванням сумішшю газонних трав, не допускати засмічення ґрунту та сільгосппродукції і т.п.  

Згідно Закону України «Про карантин рослин» проведення заходів по знищенню карантинних організмів на земляних ділянках проводяться силами та за рахунок землевласників та землекористувачів або орендарів земельних ділянок, а також за рахунок місцевого та районного бюджету.

Доречно нагадати мешканцям приватних секторів, власникам дачних та земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства, Згідно Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу.

Управління фітосанітарної безпеки  Держпродспоживслужби  в Донецькій області  закликає всіх небайдужих до свого здоров’я і здоров’я оточуючих та екологічного стану району до плідної співпраці по знищенню амброзії на засмічених ділянках. Також звертаємось з проханням до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення проводити всі необхідні заходи по захисту та оздоровленню екологічного стану нашого району. Ми впевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої.

С. Циганок, провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Донецькій області