Карантин – не канікули

Через перевищення епідеміологічного порогу, з метою запобігання поширенню на території Великоновосілківського району коронавірусу COVID – 19 та у  зв’язку із забороною відвідування закладів  освіти її здобувачами, освітній процес переведено у ДИСТАНЦІЙНУ форму. Це не означає, що діти, які не пішли до школи, мають проводити свій вільний час у скверах та парках, «мандрувати» вулицями сіл та селищ, відвідувати заклади дозвілля чи збиратися у спортивних секціях та гуртках. Це означає, що треба проводити час вдома,  уникаючи масового скупчення людей.

Карантин – не відпочинок і не довгострокові канікули. Школярі  продовжують навчання, але дистанційно, карантин не перешкоджає навчальному процесу. Головне - бажання! Звісно ж, це розуміють дорослі, але як пояснити дітям, що під час ось таких вимушених заходів не варто припиняти навчання? Навпаки – корисно опановувати нові знання, читати цікаві книжки, дізнаватись щось нове, адже щоденне тренування мозку принесе лише користь.

Дорогі батьки, тут повне навантаження лягає на вас. Якщо ще вчора дитина радісно кричала «Ура, карантин!», то вже за пару днів дистанційного навчання настрій може змінитися. Не варто сприймати карантин як те, що ускладнює життя. Діти ж, з огляду на свій вік, із величезним задоволенням зайнялися б чимось іншим, наприклад, пограли в ігри, подивились серіал чи просто повалялись у ліжку. У цей час батьки можуть спокійно вмовляти, горлати або залишати у кімнаті дитини тільки підручники, щоб вона не відволікалася. Думаєте, це ефективний метод? На жаль, ні, адже лише усвідомлена поведінка та справжнє бажання навчатися дасть позитивний результат.

Поради батькам

Як організувати навчання дитини під час карантину

Сімейна нарада

Планування і організація – важливі складові успіху домашньої освіти під час карантину. Якщо ви хочете, щоб навчання пройшло успішно, зберіть всю сім’ю за одним столом і проговоріть, як тепер зміниться ваше життя. Поговоріть з дітьми про нові правила і донесіть до них думку, що, незважаючи на те, що вони тепер сидять вдома, вони все одно будуть отримувати домашні завдання, які необхідно виконувати вчасно.

Розробіть розклад

Важливо створити розклад, який буде включати в себе навчання, прийоми їжі, домашні справи та інші заняття. Підключіть до створення розкладу дітей – їм буде простіше дотримуватися його, якщо вони брали участь у його створенні.

Зверніться до школи за підтримкою

Зверніться до школи вашої дитини, яким чином вони готові вам допомогти: це стосується шкільної програми, онлайн-платформ і доступних ресурсів. На сайтах ЗЗСО району створено сторінки «Дистанційне навчання 2020», де класними керівниками та вчителями-предметниками розміщуються завдання для учнів, посилання на відеоуроки для учнів 1 - 11 класів; створено групи, чати, блоги для спілкування. Також, від 16 березня заклади освіти та учні мають можливість на платформі дистанційної освіти Донецької області скористатися єдиною системою для навчання – Відкритою онлайн-школою, яка забезпечує швидке створення, поширення контенту та завдань для організації освітнього процесу в дистанційному форматі. Платформа дозволяє вчителеві відстежувати персональну роботу кожного учня, оцінювати її, надавати рекомендації тощо.

Дистанційне навчання, самостійна робота учнів здійснюється завдяки використанню всіх технічних та інформаційних засобів: електронної пошти, соціальних мереж, засобів он-лайн зв’язку.

При правильній організації навчального процесу та тісному емоційному контакті батьків з дитиною карантин може стати приводом краще відчути навчальні навички своєї дитини, допомогти їй розвинути самостійність, відповідальність, здатність до планування та управління своїм часом.

Здоров’я вам і вашим дітям!