Рятувальники Великої Новосілки попереджають про небезпеку на тонкій кризі!

З настанням теплої погоди є велика небезпека для життя людини, яка перебуває на тонкій кризі.

Так, 5 січня о 13 год.50 хв. на пульт зв’язку  81 ДПРЧ 27 ДПРЗ Головного управління надійшла інформація про те, що мешканець с. Нескучне  пішов з ранку рибалити на річку Мокрі Яли, що за межами села, і не повернувся. На місце події було направлено черговий караул пожежного підрозділу. Прибувши на місце події, пожежні-рятувальники за допомогою драбини-палиці, мотузки та багра зачепили загиблого за одяг та витягли на берег, після чого  передали співробітникам Національної поліції.

Звертаємося до мешканців наших громад, рибалок щодо великої небезпеки  відвідування водойм у дні відлиги. Памятайте: життя людини дорожче за найбільший  улов.

Заходи безпеки на льоду

– Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.

–Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

лід може бути неміцним біля стоку води;

тонкий або крихкий лід – поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли в лід;

обминайте ділянки з товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший;

тонкий лід в місцях, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;

особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

-Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається – негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.

-Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги, інакше вам доведеться з’ясовувати, наскільки добре ви запам’ятали і засвоїли цю пораду.

Безпечним вважається лід:

-для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів;

-для обладнання ковзанки – не менше 10–12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів);

-масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше  15 сантиметрів. Якщо лід почав тріщати і з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся.

Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Твердо засвойте, що зимова підлідна  риболовля потребує особливо суворого дотримання правил поводження, а сааме:.

не пробивайте багато лунок одна біля одної;

не збирайтеся великими групами на одному місці;

не пробивайте лунки на переправах;

не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, як би добре вона там не клювала;

завжди майте з собою міцну мотузку довжиною 12–15 метрів;

тримайте поряд з лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера

– Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся – тисячі людей провалювалися й до вас і врятувалися.

– Намагайтеся не обламувати крайку льоду, вибирайтеся на лід, без різких рухів, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

– Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод підштовхують вас побігти й зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там – не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

– Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтеся до ополонки тільки поповзом, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати зв’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3–4 метра.

– Якщо ви не самі, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

– Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть гарячим чаєм.

Пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Телефон служби ДСНС «101».