Як оновлюються технічні парки

Ми вже пройшли екватор зими, а це значить, що кожен день наближає землеробів до початку весняно-польових робіт. Одним з важливих завдань на сьогодні є підготовка до виходу на поля сільськогосподарської техніки.  Зазвичай  на початок лютого її готовність в наших господарствах складає не менш 80-85 %.

Такий показник маємо і на цей час.  Але треба врахувати і інший фактор.  В останні роки наші господарства інтенсивно вкладали фінансові кошти в придбання нових машин та реманенту.  Це дозволяє значно підвищити виробничі та економічні показники, та надійність  машино-тракторного парку. Зараз така техніка апатично домінує  в багатьох сільськогосподарських та фермерських господарствах.  Це дозволяє своєчасно і на високому якісному рівні проводити весь цикл сільськогосподарських робіт, покращувати культуру  виробництва, врожайність та валові збори зернових, технічних та інших культур.

Не став винятком минулий рік. Сільгосптоваровиробники інвестували значні кошти в придбання тракторів комбайнів, транспортних засобів, спеціальної та іншої техніки. Їх загальна сума перевищила  60 млн.. гривень До цього треба додати також значні суми, витрачені на придбання нових сівалок, жаток, різноманітних культиваторів, котків, навантажувачів, екскаваторів тощо. Декілька сучасних автомашин поповнили і гаражі господарств. В цілому внутрішнє інвестування в оновлення техніки значно перевищило показники попереднього року. Впродовж 2021 року і вже на початку поточного наші господарства усіх форм власності придбали  42 трактори (з них 25 колісних «Білорусів»), 7 імпортних комбайнів, у тому числі 5 «Джон-Дірів», 9 одиниць спеціальної техніки. Перевага надається  техніці, що вже добре зарекомендувала себе на наших полях..

Звичайно, що далеко не всі питання технічної оснащеності вирішені остаточно.  Потребують оновлення парку малі підприємства, , у тому числі фермерські, приватні землекористувачі, ті, хто обробляє землю самотужки тощо.  Тут побачиш в роботі  техніку і інвентар і двадцятирічну і тридцятирічну, и навіть вироблену ще за радянських часів. Говорити про її ефективність і надійність не доводиться. Основна причина зрозуміла – фінансова недоступність таких господарств до нової техніки. Адже вона рік від року дорожчає, а державні програми з вирішення таких проблем, про які багато говорили  десятка два років тому, так і залишились балаканиною.

Оглядач.