Якщо є потреба в державній допомозі

Постановою уряду, прийнятою в лютому поточного року, передбачена суттєва фінансова підтримка фермерських господарств за рахунок коштів державного бюджету. Сьогодні аграріям особливу увагу слід приділити питанням часткової компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції, що закуповується у суб’єктів насінництва. Розмір компенсації за придбання базового та сертифікованого насіння складає 80% його вартості (без урахування сум податку на додану вартість), але не більше 30 тис. гривень на одне господарство.

Хто має право на одержання компенсації?

Фінансова підтримка надається: фермерському господарству, у власності або користуванні якого перебуває не більше ніж 500 гектарів земель сільськогосподарського призначення, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг за останній рік до 15000000 гривень; а також сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу, до складу якого входить не менше ніж 20 членів, серед яких повинні бути не менше ніж одне фермерське господарство, а інші - фізичні особи, у власності та користуванні кожної з яких перебуває не більше ніж 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення. Тобто, право на одержання грошової компенсації мають фермерські господарства, що відповідають певним вимогам і мають граничні можливості свого розвитку.

Коли і як можна долучитись до державної програми?

Документи для отримання часткової компенсації за придбане насіння подаються двічі на рік: до 1 червня і до 1 листопада поточного року. Для цього треба звернутись до державного або іншого банку, у статутному капіталі якого 75  і більше відсотків акцій належать державі. Такі банки повинні підписати з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва, мати заявку та підтвердні документи згідно з порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для  надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Чи можуть одержати фінансову підтримку фермери, які вже закупили і використали насіння озимих культур під осінній сів поточного року?

Звичайно. Якщо вони відповідають зазначеним вище вимогам і своєчасно звернуться з необхідними документами до установчого банку.

Управління економіки, розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового розвитку райдержадміністрації.