Заходи щодо детінізації ринку праці

Кабінет Міністрів України затвердив заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці. Розпорядженням від 05.09.2018 № 649-р передбачено проведення з 5 жовтня Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками..

Як свідчить аналіз, проведений місцевими органами виконавчої влади, десятки людей працюють неоформленими, деякі роботодавці забирають у них право на пенсію у майбутньому, на легальну роботу і на соціальний захист в разі настання страхового випадку. Відповідно до звітності  наданої страхувальниками кількість найманих працівників в райні складає всього 4424 особи. Близько 700 осіб звітують за себе як суб’єкти підприємницької діяльності-фізичні особи. Чисельність осіб у районі, зайнятість якого не визначена, складає близько 11 тисяч.

Черговий раз наголошуємо на неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. На сьогодні ще є час проявити свідомість та відповідальне ставлення як до працюючих, так і до законів держави і легалізувати працю усіх найманих працівників.

Додатково повідомляємо, що протягом січня – вересня у районі проведено 14 засідань  робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано 91 суб'єкт господарської діяльності щодо дотримання вимог трудового законодавства. За результатами проведеної роботи легалізовано працю 61  громадян. Робота триває.

Управляння економіки, розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового розвитку РДА.