Зараз весь світ охоплений коронавірусною інфекцією і наша країна – не виняток

Зараз весь світ охоплений коронавірусною інфекцією і наша країна – не виняток. На всій території України введено карантин та режим надзвичайної ситуації. Ми вирішили дізнатися, які заходи вживаються районною владою щодо запобігання поширенню інфекції, чи готові медичні заклади та служби району, задіяні в ліквідації наслідків надзвичайної ситуації? Про все це -- в інтерв’ю голови Великоновосілківської райдержадміністрації Анатолія Миколайовича Немченка.

- Анатоліє Миколайовичу, скажіть, будь ласка, чи є в нашому районі хворі на COVID-19?

- Наш район станом на 15 квітня чистий від коронавірусної інфекції. На мою думку, це стало можливим завдяки своєчасно встановленими карантинними та обмежувальними заходами на всій території країни взагалі і  району зокрема.

- Розкажіть більш детально про заходи, вжиті задля запобігання поширенню COVID-19 в районі?

- Райдержадміністрацією, районною радою утворено Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, розроблено відповідні заходи. Запроваджено “Гарячу лінію” за телефоном (063) 975 67 68, куди можуть звертатися мешканці району з питань, що стосуються запровадження обмежень, порушення умов карантину тощо.

 Дитячі садки тимчасово закриті, школи працюють дистанційно, обмежено роботу певних категорій суб’єктів господарювання (кафе, ресторани, заклади культури, спортивні зали тощо). Заборонені на території району регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському сполученні.

Якщо регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів заборонені, яким чином медики дістаються до своїх робочих місць?

За рахунок коштів районного бюджету організовано щоденний підвіз до робочих місць працівників закладів охорони здоров’я району за одним маршрутом.

Ви можете навести перелік об’єктів, які працюють в шатному режимі і на які не діють заборони та обмеження?

Так, звичайно. В штатному режимі працюють всі державні, правоохоронні органи, органи місцевого самоврядування, заклади торгівлі продуктами, пальним, засобами гігієни, ліками, ветпрепаратами, кормами, агрохімікатами, насінням, посадковим матеріалом, засобами зв'язку, банківські і страхові установи, медичної та ветеринарної практики, АЗС, СТО, заклади з ремонту техніки та побутових виробів, усі види пошти. Заклади громадського харчування можуть працювати лише для адресної доставки за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту.

Чи є умови, яких повинні дотримуватися  керівники підприємств, установ, організацій під час карантину?

Всім підприємствам, установам організаціям, незалежно від форм власності, рекомендовано забезпечити виконання комплексу дезінфекційних та обмежувальних заходів (масковий режим в місцях великого скупчення людей --  продуктові магазини, аптеки, лікарні тощо -- та наявність в приміщеннях одночасно не більше однієї людини на 10 м2).

Крім того, комунальне підприємство "Великоновосілківський комунхоз" проводить дезінфекцію під'їздів багатоповерхових будинків, дитячих майданчиків, місць збору твердих побутових відходів.

З 4 квітня 2020 року служба порятунку розпочала санітарну обробку вулиць та автомобільних доріг.

Всіма комунальними підприємствами району 30.03.2020 забезпечено дезінфекцію водопровідних мереж препаратом АКВАТАБС.

Хто і як контролює дотримання обмежувальних заходів об’єктами торгівлі?

Контроль здійснює комісія з питань дотримання обмежувальних заходів, протиепідемічного режиму об’єктами торгівлі у складі фахівців Держпродспоживслужби, національної поліції та селищної, сільських рад, які проводять перевірки по всій території району.

До редакції часто надходять запитання стосовно контролю за мешканцями району, які повернулися з країн, де зафіксовані випадки COVID19?

Розуміючи стурбованість людей, ми мобілізували зусилля саме на медико-санітарному контролі  за цією категорією громадян.

Станом на 15 квітня під наглядом знаходяться  22  особи. Закінчений період карантину у 76 осіб. Проявів захворювання протягом карантинізації не зареєстровано. Проведено обстеження 2 осіб за допомогою експрес-тестів та ПЛР, результати негативні.

З 28 березня введено обмеження щодо перетину лінії проведення операції  Обєднаних сил зі сторони Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Яка робота проведена в цьому напрямку?

 З 28 березня, з метою виконання наказу ООС щодо обмежувальних заходів відносно перетину кордону Донецької області, на території району встановлено мобільні блокпости (с.Новоукраїнка, с. Зелене Поле, с.Іскра) та стаціонарний (с.Багатир).

Чи підготовлені медичні заклади та служби району, задіяні в ліквідації наслідків надзвичайної ситуації?

- Так, на сьогодні наші медичні заклади забезпечені всім необхідним в достатній кількості.

А чи можуть бажаючі зробити собі тест на коронавірус?

Наразі змінилися умови тестування. На сьогодні його проводять людям, які хворіють на пневмонію, хто прибув із-за кордону, контактним особам та тим, у кого термін самоізоляції складає не менше 3-х днів. Тестування проводиться безкоштовно!

Дуже часто влада приховує реальну картину захворюваності. Багато хто вважає, що хворих на пневмонію просто не тестують на коронавірус, щоб не погіршувати показники. Чи збільшився відсоток хворих на пневмонію в нашому районі?

З 1 січня по 15 квітня 2020 року хворі на пневмонію, які потребували госпіталізації, склали 38 осіб. За даними медиків відсоток хворих на пневмонію навіть зменшився і, нагадаю, що з цього тижня тестування проводять людям, які хворіють на пневмонію, в обов’язковому порядку.

Хочу наголосити, що ми зацікавлені в оперативному та правдивому висвітленні подій, що стосуються COVID -19. Всю важливу інформацію ми викладаємо щоденно на сайті райдержадміністрації та на сторінках в соціальних мережах.

Анатоліє Миколайовичу, ми часто чуємо, що великий бізнес долучився до вирішення проблем, пов’язаних з забезпеченням медичних закладів, установ та медичних працівників всім необхідним для боротьби з коронавірусом. Чи залучаються підприємці нашого району для вирішення нагальних питань?

Наголошую, на сьогодні наші медики забезпечені всім необхідним. Але, у разі справдження найгірших прогнозів цього не вистачить. Треба бути  готовими до різного розвитку подій.

Тому 31 березня ми зустрілися з підприємцями, волонтерами району. Обговорили потреби. І цього ж дня ініціативною групою підприємців та волонтерів району було створено Антивірусну коаліцію та почали надходити кошти на першочергові потреби.

За рахунок коштів волонтерів отримано: безконтактні термометри, респіратори ffp2, дезінфікуючі рециркулятори, антисептик, спандбонд щільністю 100 для пошиття близько 350 захисних костюмів; одноразові рукавички; захисні щитки; бензин; медичні шапочки; тканину для виготовлення одноразових масок, які пошили колективи гімназії та ЗОШ №2 райцентру. Сума допомоги склала близько 110 тис. грн.

Я вдячний кожному, хто відгукнувся та підтримав медичних працівників, рятувальників, поліцію та військовослужбовців. Кожен мешканець, який взяв участь у цій благородній справі, проявив бажання допомогти ближньому. Кожен з нас розуміє, що добро завжди повертається добром. Особливо, коли робиш це від щирого серця.

Що робити, куди звертатися, якщо людина відчуває ознаки захворювання?

При перших ознаках захворювання варто самоізолюватись – не виходити з дому та уникати контактів з людьми. При  підвищенні температури до 38 градусів і вище, слабкості у тілі та появи сухого кашлю, затрудненого дихання (як при пневмонії) негайно викличте швидку за телефоном 103 або зателефонуйте до сімейного лікаря чи лікарської амбулаторії за телефонами: с. Красна Поляна - 0(66)726-21-93; с. Новопетриківка   - 0(66)726-21-54; с. Старомлинівка  -    0(66)726-21-26; с.  Шахтар - 0(66)726-21-25; с.  Багатир  -  0(66)726-20-66; с.  Андріївка  -   0(66)726-20-39; с. Зелений Гай  -  0(66)726-20-17; с.  Комар  -   0(66)726-20-14; смт Велика Новосілка  - 21-1-00, 0(98)130-55-21, 0(66)907-20-15. Лікарі мають всі необхідні алгоритми дій для лікування коронавірусної інфекції.

Як святкувати Великдень під час карантину? Адже традиційно віряни йдуть на святкові богослужіння, освячення великодніх кошиків.

Дійсно, Великдень -- дуже важливе свято для всіх нас, в цей день родини збираються разом. Тому в передсвятковий день хочу побажати найпростішого: здоров’я, миру і благополуччя. Давайте цінувати прості речі й події, бути вдячними за те, що маємо.  Але в цей час важливо ще й берегти найближчих. Тому  прошу всіх мешканців району залишатися вдома і відсвяткувати Великдень онлайн. Ми намагаємось зробити все, щоб убезпечити мешканців району від епідемії коронавірусу. Сподіваюсь на вашу підтримку і розуміння!

А ми будемо і надалі інформувати про ситуацію з поширенням захворювання, стан готовності медичних закладів та служб району на сайті райдержадміністрації https://vn-rda.gov.ua/, сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/vnovosilkivska.rda/ та Інстаграм https://www.instagram.com/velnov_rda/. Довіряйте ТІЛЬКИ офіційним джерелам інформації.