«День фермера»: і праця і свято

В районі відбувся семінар з питань проведення хлібних жнив

Цього року традиційний семінар-практикум з питань збирання ранніх зернових і зернобобових культу в районі, який відбувся 19 червня в с. Богатир, мав свої особливості. Вони пов’язані з запровадженням Президентом України «Дня фермера», який припадає саме на цю дату. Тому основна увага учасників семінару була акцентована на взаємодії громади та бізнесу, представленому як фермерами, так і сільгосппідприємствами інших форм власності. Тому і основна тема заходу проходила під гаслом «Заможні фермери – спроможна громада».Слід зазначити, що саме наш район першим в області  відзначив «День фермера» такою значною подією. Тому не обійшлося без почесних гостей. Це заступник голови обласної держадміністрації Д. Г. Клюшников, директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин А. О. Чаган, голова Волноівхської райдержадміністрації О. К. Капітоненко та інші. Участь у семінарі взяли також представники наукових організацій та фірм, які тісно співпрацюють з нашими аграріями, які презентували новітні технології у сфері агробізнесу.

В короткій промові заступник голови райдержадміністрації Ю.О. Бакаєв ознайомив учасників семінару зі станом справ на полях району напередодні хлібних жнив та задачами по їх успішному проведенні.  Зокрема, в поточному році збиранню підлягає близько 40 тисяч гектарів зернових культур Це складає 55% їх посівної площі. Більша частина , або 70% зернових знаходяться в в доброму та задовільному стані, решта – слабкі та зріджені. Це наслідки вкрай несприятливих погодних умов минулої весни. Але напружена робота аграріїв  дає надії на одержання валового збору зерна в межах 100 тисяч тонн. Господарства району в основному готові до організованого проведення жнив.

Про взаємодію фермерів села з органом місцевого самоврядування розповіла секретар Богатирської сільської ради Л.В. Орлата. Надходження в сільський бюджет , підкреслила вона, майже наполовину складають внески шести фермерських господарств. Це 2,2 млн. гривень за рік. Фермери  приймають активну участь в суспільному житті села, вирішенні його соціальних проблем.

Детальне знайомство з практичною роботою відбулося на база фермерських господарств Н. А. Катранжі і Ю. М. Чернова. Учасники семінару побували на машинних дворах господарств, оглянули техніку, у тому числі, новітні її зразки, вислухали інформацію з організаційних і технологічних питань. Цікавим і повчальним був також огляд посівів ріпаку та гороху на ділянках фермера Ю. И. Чернова. Не менш уваги викликало відвідування тваринницької ферми молочно-мьясного напрямку цього ж господарства, знайомство з  технікою з кормовиробництва. Тут було чому повчитися.

Семінар-практикум, який проходив в рамках виїзного засідання колегії райдержадміністрації, безумовно, важливий і потрібних захід напередодні відповідальної сільськогосподарської кампанії. Але ж і свято є святом. Святкову атмосферу Привітання і теплі поздоровлення голови райдержадміністрації А. М. Немченка, гостей, пісні у виконанні вокального гурту «Счастливый случай», вручення нагород. Зокрема, Почесну грамоту Донецької обласної адміністрації отримав керівник ФГ «С-Колос» М.С. Кирилов, Почесну грамоту Держдепартаменту агропромислового виробництва фермери Ю. М. Чернов та А. М. Дмитрієв, Подяки райдержадміністрації вручені фермерам О. К. Філахтову і М. А. Катранжі. Крім того цінними подарунками від комерційних фірм  відзначенні керівники фермерських господарств, які плідно з ними співпрацюють.