Державна допомога. Не втрачайте свої можливості

Відновлення в поточному році державної грошової допомоги населенню, що отримує молодняк великої рогатої худоби, стає суттєвим фактором  подальшого розвитку  домашніх господарств. Про це свідчить досвід окремих мешканців району, що брали раніше і беруть участь у цій програмі зараз. Бажаючі поліпшити своє фінансове становище за рахунок держави є, люди не бояться зробити перший та наступні кроки у цьому напрямку, отже, мають певний зиск. Ситуація на початок вересня така. Необхідні документи на одержання державної допомоги подали 130 осіб, що утримують 268 голів молодняка ВРХ. Загальна сума нарахованої дотації складає 175600 грн. У тому числі: на молодняк віком від одного до п’яти місяців – 79400 грн, від п’яти до дев’яти місяців – 53200 грн. і від дев’яти до тринадцяти місяців – 42000 грн. Тобто,  основну питому вагу у цих розрахунках поки що складає молодняк поточного року народження. Нагадаю, що ці гроші одержать ті фізичні особи, що подали документи  станом на 1 вересня. А от одна із мешканок району вже отримала допомогу в розмірі тисяча грн.. Вона спромоглася  долучитися до державної програми ще до 1 травня. І, як бачите, не прогадала.

Картина, що характеризує участь мешканців району в державній програмі в розрізі сільських рад, досить різнобарвна. Тут визначились свої лідери, є й ті, що пасуть задніх. Попереду  - Шевченківська сільська рада, 25  жителів якої оформили і подали документи на 40 голів молодняка. Майже на десяток менше бажаючих поки що по Великоновосілківській селищній та Новопетриківській сільській радах. Зовсім осторонь залишаються жителі Костантинопільської і Піддубненської сільських рад. Важко сказати, з чим ця інертність пов’язана: тут, мабуть, і організаційні недоробки, і небажання брати на себе зайвий клопіт, і побоювання лишитись деяких соціальних пільг. Ось, наприклад, думка одного з наших земляків: одержимо, мовляв, від держави грошову допомогу, так потім ці гроші зарахують до сукупного доходу сім’ї і прощавай, субсидія, на газ чи електрику. В урядових документах ця позиція не прописана, але здоровий глузд підсказує, що побоювання зайві. Можна навести ще один приклад. Вісім жителів Керменчицької сільської ради оформили документи на 25 голів молодняка, тобто в середньому по три на одну особу. Це більше середньорайонного показника. Люди свідомо роблять свій вибір, враховуючи всі обставини. Отже, подумали і про субсидії.

Що робити тим, хто ще вагається: долучитись до державної програми чи хай воно буде, як є? Вибір за вами, але наголошу, що можливості одержати грошову допомогу на молодняк худоби не втрачені. Документи в порядку черговості прийматимуться до 1 грудня. Для цього необхідно звертатись до сільських рад за місцем проживання.

М. КОПАЧ, головний спеціаліст відділу розвитку сільської місцевості і агропромислового розвитку.