Для розвитку селянських господарств

В рамках  Комплексної програми економічного розвитку сільських територій на 2018-2020 роки голова військово-цивільної адміністрації Донецької області затвердив розпорядження про порядок виділення коштів з обласного бюджету на часткове відшкодування вартості придбаних установок для індивідуального доїння корів. Порядок передбачає часткове відшкодування  вартості таких установок в межах 75%, але не більше 15 тис. гривень. Право на грошову допомогу надається особистим селянським господарствам, які є членами сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу та мають у власності дві або більше корів. Грошове відшкодування передбачається лише на одну доїльну установку.

В разі зменшення поголів’я або передачі його іншим особам протягом двох років з дня отримання відшкодування, гроші в повній сумі повертають до обласного бюджету. Слід наголосити, що відшкодуванню підлягає і доїльна апаратура, придбана в минулому році.

Про це йдеться в розпорядженні. Зрозуміло, що воно стосується, в пергу чергу, селянських господарств, які об’єднуються в кооператив для обслуговування саме цих господарств. Ідея їх організації закладена і в програму соціально-економічного розвитку району.  В її реалізації  потрібно багато чого ще зробити. Але кінцева мета  безсумнівна: це підвищення чисельності худоби та її продуктивності, подальший розвиток тваринництва, економічний захист селянських господарств та їх конкурентно- спроможність, тощо. Якщо держава йде назустріч, такою допомогою нехтувати не слід.

Оглядач