Гарний урок на майбутнє

1 грудня закінчився прийом документів від фізичних осіб, тобто населення, на одержання державної допомоги за отримання молодняка великої рогатої худоби.  Це передумовлено постановою Кабінету міністрів, направленої на подальший розвиток тваринництва в країні. За підсумком поточного року правом поліпшити своє фінансове становище за рахунок держави скористались 106 мешканців району, які у три строки: на 1 травня, 1 вересня і 1 грудня подали необхідні документи на отримання державної допомоги. В цілому задекларовано 262 голови молодняка ВРХ віком від одного до тринадцяти місяців. Загальна сума нарахованої дотації склала 472500 гривень. Частина з них вже виплачена. Гроші надійшли на банківські рахунки  володарів худоби. Держава гарантує своєчасний розрахунок з усіма, хто взяв участь у програмі.

Слід відзначити, що документи на отримання державної допомоги надходили від населення впродовж року вкрай нерівномірно.  Найбільше бажаючих  долучитись до державних коштів виявилося в останній період, тобто з 1 вересня до 1 грудня. Про що це свідчить? Не беручи до уваги деякі психологічні чинники, пов’язані з небажанням людей займатися зайвими паперовими справами, треба наголосити на суттєвих недоробках організаційного характеру на місцях. Про це, зокрема, свідчить строкатість показників у розрізі сільських рад. Лідером по залученню населення до програми державної підтримки стала Новопетриківська сільська рада. Документи впродовж року надав 51 мешканець ради, в господарствах яких утримується 87 голів молодняка. Їм нараховано 93500 гривень державної допомоги. Порівняйте тепер з показниками в цілому по району.  Це й є результат проведеної роботи. Між тим, деякі сільські ради відзначились лише поодинокими показниками. По Євгенівській та Костянтинопільській сільських радах знайшлося тільки по одному бажаючому долучитись до програми, мало таких виявилось в Андріївці, Богатирі, Роздольному та деяких інших населених пунктах. І зовсім нульовий результат по Піддубненській сільській раді.  

Безумовно, є немало об’єктивних причин, що гальмують розвиток тваринництва в домашніх господарствах. Це слабка кормова база, недоліки селекційно-племенної роботи, старіння населення,  тощо. Але в будь якому разі ми не повинні втрачати можливості поліпшувати фінансовий стан таких господарств. Держава йде назустріч і цим треба користуватись. Це гарний урок на майбутнє.

Управління економіки, розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового розвитку РДА