Нове в нормативно-грошовій оцінці земель сільськогосподарського призначення

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23 травня 2017 року № 262 затверджено Порядок нормативно – грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Цей Порядок визначає процедуру проведення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення: сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, перелоги) та несільськогосподарські угіддя на землях сільськогосподарського призначення.

Інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, у тому числі земель під господарськими будівлями і дворами, є відомості Державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель), документація із землеустрою.

Стосовно визначення ставок земельного податку від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, приймається згідно з додатком 1 до цього Порядку, відповідно до якого, сума для Донецької області становить - 31167,66 гривень за 1 га ріллі.

В.І. Балабан, юридичний відділ апарату рда