Позитивна тенденція. Йдемо далі

Відновлення минулорічної програми державної грошової допомоги населенню за отримання молодняка великої рогатої худоби знайшло схвальний відгук у жителів району.  Сьогодні тих , хто раніше з різних причин утримувався від участі в державній дотаційній програмі, значно поменшало. І, навпаки, зростає чисельність людей, які хочуть поліпшити своє фінансове становище за рахунок державного бюджету. Тим більше, що зайвого клопоту при цьому зовсім небагато. Це - ідентифікація тварин та підготовка відповідних документів, які подаються до сільської ради. До речі, саме сільські ради повинні вживати дієвих заходів щодо проведення організаційної роботи. Досвіду такої роботи в районі вже чимало.

Про позитивну тенденцію свідчать результати першого етапу декларування  на одержання грошової допомоги на 1 травня п.р. В цілому по району подали документи згідно з умовами програми 215  власників худоби  на 458 голів молодняка ВРХ, віком від  2 до 5, від 5 до 9 і від 9 до 13 місяців. Загальна сума нарахованої дотації склала близько 580 тисяч гривень. Це навіть більше, ніж було нараховано за весь минулий рік. Як і минулого року в лідерах знову Великоновосілківська селищна,  Новопетриківська, Краснополянська , Зеленопільська сільські ради. Зокрема, по Новопетриківській раді  власникам телят нараховано до виплати понад 131 тисячу гривень. І це – тільки початок дії програми.    Зовсім мало бажаючих  отримати грошову допомогу виявилося у Євгенівській, Іскрівській, Костянтинопільській та деяких інших сільських радах. І жодного  поки що по Піддубненській сільській раді.  Звісно, ніхто силою до програми грошової допомоги не тягне, але розібратися в причинах такої інертності населення  було б не зайвим.

Державна програма підтримки домашніх господарств  у поточному році тільки почала діяти. Попереду ще два її етапи: под.ача декларацій до 1 вересня і до 1 грудня.. Результати першого етапу додають оптимізму. Держава йде на такі витрати, бо  тваринництво в суспільному секторі економіки вже не відповідає вимогам продовольчої безпеки держави. Багато чого можуть зробити для його розвитку приватні господарства селян. Цим треба скористатися.

М. Копач, провідний спеціаліст.