Розвиток району: інвестиційна політика

Головною метою реалізації інвестиційної політики у 2018 році залишається подальше нарощування обсягів залучення інвестицій для розвитку економічного потенціалу району, забезпечення додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів, а також об’єднання зусиль структурних підрозділів районної державної адміністрації, сільських, селищного голів, усіх зацікавлених підприємств, організацій, незалежно від форми власності, у залученні інвестицій, максимального використання ресурсного потенціалу району та підвищенні життєвого рівня населення.

Інвестиційна діяльність реалізується через два напрямки: бюджетні та небюджетні джерела фінансування. До небюджетних джерел фінансування відносяться кошти Європейського інвестиційного банку, Міжнародної програми ПРООН, Європейського Союзу, посольства Японії та Австралії в Україні, агентства США з Міжнародного розвитку та інші.

До бюджетних джерел фінансування відносяться кошти державного фонду регіонального розвитку, залишки коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької  області, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо 
соціально-економічного розвитку окремих територій, кошти обласного бюджету в рамках реалізації конкурсного відбору «Український донецький куркуль», місцевих бюджетів.

Оскільки інвестиційні процеси в районі розвиваються у тісному взаємозв’язку із  загальнообласними та загальнодержавними тенденціями інвестування, основні бар’єри інвестиційної діяльності є типовими як для регіону, так і для України в цілому, та вимагають консолідації зусиль на різних рівнях державного управління для їх усунення.

Працюють небюджетні інвестиції:

Проект «Капітальний ремонт будівлі стаціонарного відділення територіального центру району в с. Благодатне»   Загальна вартість 5255,720 тис.грн., який фінансується за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Європейського інвестиційного банку. У зв’язку із зміною вартості матеріально-технічних ресурсів, підписано додаткову угоду до угоди про передачу коштів позики                       

В рамках підписаного тристороннього Меморандуму про взаєморозуміння між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та районною державною адміністрацію, райрадою та Великоновосілківською селищною радою Великоновосілківського району в 2018 році було реалізовано ряд проектів.

В рамках  програми ПРООН «Відновлення та розбудова миру», напрямок «Зміцнення особистої та громадської безпеки на рівні громад» реалізовано проект «Аудит пожежної безпеки дошкільних закладів» з розробкою проектно-кошторисної документації.  Бюджет проекту 90,5 тис.грн., з яких кошти ПРООН – 70,0 тис.грн., місцевий бюджет – 20,5 тис.грн.

Міні проект «Монтаж пожежно-охоронної сигналізації та оповіщення про пожежу в архівних установах  Великоновосілківського району» реалізується Трудовим архівом. Загальна сума проекту 47,9 тис.грн., з яких кошти ПРООН 47,9 тис.грн.

Робочою групою з громадської безпеки Форуму Місцевого Розвитку за сприяння Харківського інституту соціальних досліджень в рамках реалізованого проекту «Поліпшення координації поміж громадянами, поліцією та місцевою владою задля посилення громадської безпеки», за фінансової підтримки ПРООН розроблено Стратегічний План дій з покращення громадської безпеки в Великоновосілківському районі. 

На теперішній час проводиться робота по створенню Профілю громади Великоновосілківського району. Направлено на участь в установчому тренінгу чотири активних громадянина.

За участі МБФ «Український жіночий фонд» в рамках  реалізації компоненту «Мобілізація громад задля розширення можливостей» реалізовано проект «Створення ресурсного центру «Рука допомоги у с. Благодатне», бюджет проекту 208,150 тис.грн., грантові кошти 208,150 тис.грн. На теперішній час проект повністю реалізовано та функціонує у місцевому ДК.

З метою залучення зовнішніх інвестицій для розвитку сільськогосподарських товаровиробників забезпечені інформації про наявні інфраструктурні проекти, реалізація яких можлива в рамках проекту USAID «Економічна підтримка Східної України». Проведено зустріч представників фонду з громадою Костянтинопільської сільської ради з метою створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу для організації переробки сільгосп продукції а саме овочів.