Від навчання до виробництва

Кожної зими наші хлібороби,  образно кажучи, сідають за парти. Для постійного навчання є свої причини.  У господарства надходить нова техніка, вдосконалюються технології, підвищуються вимоги безпеки і таке інше. Все це треба знати для ефективної праці. Але й літо – це теж пора поповнення знань з сучасного виробництва. Саме цю мету переслідував черговий семінар-практикум, проведений  минулого тижня на базі ДП ДГ «Забойщик».  Його організували і провели Донецька державна сільськогосподарська дослідна станція НААН України, ТОВ «СИНГЕНТА» та ГО «Східноукраїнська сільськогосподарська дорадча служба». Головною темою обговорення стали інноваційні технології вирощування сільськогосподарських культур в агрокліматичних умовах Донецької області. Слід зауважити, що порушені питання цікавлять не тільки донеччан. На семінар були запрошені і взяли участь. аграрії Волноваського, Покровського, деяких районів Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей: керівники органів управління і господарств, голови фермерських асоціацій, спеціалісти, представники громад та інші, хто так чи інше пов’язаний з діяльністю АПК.

Протягом декількох годин відбувалось знайомство з науковими досягненнями та розробками  дослідних установ Академії аграрних наук та інноваційними продуктами «СИНГЕНТИ». Запропоновані нововведення  пов’язані,  перш за все, зі змінами кліматичних умов степової зони, необхідністю використання  нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур, пристосованих до місцевих умов. З деякими новітніми досягненнями вітчизняної та зарубіжної аграрної науки в галузі селекції пшениці, ярого ячменю, соняшника та особливостями технології їх вирощування учасники семінару змогли познайомитись під час огляду демонстраційних полігонів. На дослідних ділянках були представлені ті новинки, що чекають свого впровадження в виробництво після ретельного аналізу їх потенційних можливостей.

У семінарі взяли участь представники нашого району. Такі заходи, зазначив головний спеціаліст управління економіки, розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу В. І. Чебанов, мають суттєве значення для подальшого розвитку рослинництва, підвищення його ефективності, протистояння змінам клімату, що спостерігаються в останні роки. До них треба бути готовими.