Встановлено випадки захворювання диких свиней на африканську чуму

У мисливських угіддях «Шайтанська лісова дача» нашого району встановлено випадок захворювання диких свиней на африканську чуму (АЧС). На підставі результатів лабораторних досліджень розпорядженням районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області 10.02.2018 р. введені карантинні обмеження з АЧС.

Визначені межі спалаху (епізоотичний осередок - територія виявлення загиблих тварин у мисливських угіддях «Шайтанська лісова дача»), зони захисту (глибиною до З км радіусу від епіцентру) та зони спостереження (нагляду) глибиною від 10 до 20 км радіусу від меж зони захисту. З 9 лютого 2018 року і по  цей час проводиться повний комплекс ліквідаційно-локалізаційних заходів із санації осередку епізоотії.

Африканська чума свиней

Африканська чума свиней (АЧС) - особливо небезпечна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням і високим ступенем смертності.

Гине до 99% захворілих свиней.

Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров'я людей.

Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні.

Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями.

Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров).

Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42° С, з'являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно - фіолетові плями.

Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.

Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:

  • проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
  • не згодовувати свиням харчові відходи зі столових, харчоблоків, та особливо зі столових військових частин і відходи, отримані після забою свиней, виробляти утилізацію відходів у встановлених місцях;
  • не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов'язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.д.);
  • не купувати живих свиней, м'ясо та м'ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;
  • допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір'їв для огляду свиней та проведення заходів;

- негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби або сільським виконавчим комітетам;

  • не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;
  • постійно вести боротьбу з гризунами;
  • не завозити свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою району з інших регіонів.

ПАМ'ЯТАЙТЕ:

Виконання цих рекомендацій спрямоване на попередження заносу АЧС на територію ваших подвір'їв та запобігання економічних збитків.