ЯКЩО ВИ БАЖАЄТЕ ОТРИМАТИ ДОТАЦІЮ

Приємною новиною останнього часу для бджолярів стало рішення уряду про фінансову підтримку пасік в поточному році в рамках спеціальної державної програми.  Зокрема, передбачена бюджетна дотація у розмірі 200 грн. на бджолосім’ю тим власникам пасік, що мають у своєму господарстві від 10 до 300 бджолосімей, а також компенсація вартості племінних бджолопакетів і бджоломаток – до 50% вартості, але не більше ніж 500 грн. за бджолопакети і 100 грн. - за бджоломатки. Що потрібно для одержання дотації?

Перш за все,  пасічники повинні зареєструвати пасіки (якщо це ще не зроблено) в Державному реєстрі операторів ринку та Державному реєстрі тварин. Реєстрацію можна зробити безоплатно в Великоновосілківському районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області (смт Велика Новосілка, вул. Грецька, 82). На момент подачі заяв у пасічника повинен бути ветеринарно-санітарний паспорт пасіки з відмітками проходження клінічного огляду бджолосімей, лабораторних досліджень на варроатоз, нозематоз, акарапідоз та американський та європейський гнілець. Клінічний огляд бджолосімей і підтвердження їх кількості проводять дільниці та дільничні лікарні за місцем обслуговування. Лабораторні дослідження проводить Великоновосілківська міжрайонна державна лабораторія Держпродспоживслужби. Ці процедури платні згідно з  Прейскурантом за послуги, які надаються державними установами ветеринарної медицини. Рішення про державну реєстрацію пасіки надаються впродовж 15 робочих днів. До речі, послугами з реєстрації своїх пасік впродовж травня-червня скористались тридцять жителів району.

Пакет документів, передбачених рішенням уряду про державну підтримку бджолярів, налається до органів місцевого самоврядування за місцем знаходження пасік до 1 жовтня протягом липня-вересня місяців.

Держпродспоживслужба.