Запорука гарного врожаю

Господарям землі – працівникам сільського господарства, не треба обирати часу, щоб замислитися над долею майбутнього врожаю, бо вона залежить не від миттєвих рішень. Хороший врожай – це результат системної роботи з землею, сівозміною, якісним насінням. І саме вибір насіння – одне з тих питань, до якого треба підходити відповідально.

Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», створений в лютому 2017 року, займається перевіркою насіння на посівні якості, проведенням польового обстеження насінницьких посівів, перевіркою насіння та підготовкою його до реалізації суб’єктам насінництва,  з видачею сертифікатів на якісне насіння. Сьогодні в нашій області працює Донецька філія цього підприємства, лабораторії по визначенню посівних якостей насіння з видачею відповідних документів якого працюють в м.м. Лиман, Покровськ, Маріуполь та смт Велика Новосілка. Хочемо зазначити, що це єдине підприємство, яке має право перевіряти насіння, проводити лабораторний аналіз, польове інспектування посівів сільськогосподарських культур, відбір насіння, призначеного для реалізації, та видавати на нього відповідні документи, за які несе особисту відповідальність.

Всі послуги, які надає ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» платні. Багато господарств області вже мають досвід роботи з нами. Але є й такі, хто думає, що перевірку насіння можна оминути, не кидаючи «гроші на вітер». Скажемо відверто: це помилкове рішення, бо є ризик залишитися без посівного матеріалу. Несвоєчасне проведення або й не проведення агротехнічних заходів: протруєння насіння, обробка посівів проти хвороб, захист рослин, підживлення ґрунту може призвести й приводить до низької схожості, втрати врожаю, пошкодження ґрунту.  Тому хочемо застерегти наших господарів від помилок, побажати всім гарних врожаїв, вчасних рясних дощів, запашного хлібу в кожну оселю. Нехай ця самовіддана, нелегка важлива справа приносить господарям радість і прибуток.

За довідками звертайтеся за телефонами 050-209-07-75 (Світлана Миронівна), 066-26-71-531 (Іванченко Олексій Сергійович).

Спеціаліст лабораторії смт Велика Новосілка С.Грішина