Жнива-2019. З розрахунку на потужну і надйну техніку

Ось і настав час головного екзамену для землеробів району – хлібні жнива. Пройдено чималий шлях від осінніх розчарувань и тривог до добрих надій на хороший врожай Тепер головна мета – зібрати його якомога швидко, організовано, без втрат. Про підготовку господарств до збирання ранніх зернових культур і основні завдання на цей період розповів начальник управління економіки, розвитку сільської місцевості, впровадження реформ і агропромислового комплексу райдержадміністрації Ю. О. Бакаєв.

- Якщо не згадувати  вкрай посушливу минулорічну осінь, погодні умови зими і весни  були сприятливими для рослинництва. Тим паче, що, незважаючи на великий риск,  район в цілому впорався з програмою посіву основної зернової культури – озимої пшениці. Це була добра основа для подальшої роботи на зерновому полі. Виконані завдання і по розміщенню ярих зернових культур. Але сівба – це тільки півділа. Добре розуміючи  важливість мінеральних дорив і засобів захисту рослин в формуванні високого врожаю, господарства пішли на чималі витрати фінансів на придбання хімічних препаратів.  В тій чи іншій мірі вони виправдалися. Приведу лише декілька фактів. Мінеральну підкормку одержали усі посіви озимої пшениці і ріпаку – це майже 37 тис. гектарів та більше 4800 гектарів ярих культур. Витрати склали більше 8200 тонн добрив усіх видів. Це, можна сказати, рекордний показник для району. Великий обьем  робіт проведений по боротьбі з бур’янами, шкідниками і захворюваннями рослин.  Він також дав необхідний ефект.

- Чи готовий до напруженої роботи технічний парк господарств?

- Звичайно, є деякі питання, але, вважаю, суттєво на хід збиральної кампанії вони не вплинуть. До роботи підготовлені 142 зернових комбайни. Мабуть хтось скаже, що раніше такої техніки було значно більше. Однак більше не значить краще. Сьогодні на поля виходить здебільшого нова високовиробнича та надійна техніка. Отже зростає денне навантаження на один комбайн. Воно складає  22,7 гектара.  Сезонний показник – 264 гектара. Але слід зауважити, що за середнім показником  є великі розбіжності між господарствами. Тож, потребується взаємодопомога, маневр технікою. Досвід такої справи господарства мають.

- Яка взагалі площа ранніх зернових і зернобобових культур, що підлягає збиранню?

- Досить значна. Це 34,6 тіс. гектарів озимої пшениці, 6,2 тис. гектарів ярого ячменю, більше 2 тис. гектарів озимого ріпаку, а також 539 гектарів озимого ячменю, гороху, ярої пшениці, овесу. На проведення збиральних робіт на цій площі відводиться при сприятливих умовах 15 робочих днів. Саме такий термін зазначений в робочих планах господарств на жнива. У нас є необхідні умови для їх виконання.