День Європи

День Європи як символ тісного зв’язку з європейськими традиціями, спільних цінностей та інтересів офіційно відзначається в Україні  з 2003 року в третю травневу суботу. В усіх країнах Європи це свято відзначається досить масштабно - з великою кількістю акцій, зустрічей з політиками, істориками. Європейці виходять на вулиці, де відбувається  велика кількість пізнавальних, політичних заходів, на яких розкриваються питання історії, , розвитку культури. Для нас основна мета такого свята – донести більше інформації про європейські країни, їхні традиції, звичаї, підкреслити бажання українського народу розвиватися і вступати у світову спільноту.

18 травня на Центральній площі смт. Велика Новосілка відбувся фестиваль, присвячений Дню Європи в Україні «Європа без бар’єрів, Європа без кордонів», який почався святковою ходою делегацій учнів шкіл району. Кожна школа представили одну з європейських країн з її національним одягом і символікою.

Програма фестивалю продовжилась концертом за участю танцювальних і співочих колективів та ігровою програмою з використанням ігор європейських країн. Яскравим фіналом  свята став  випуск повітряних куль з прапорами країн Європи.

Країни, представлені школами:

 1. Україна - Роздольненська ЗОШ
 2. Німеччина - Андріївська ЗОШ
 3. Італія – Новопетриківська ЗОШ
 4. Франція - Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ст.
 5. Великобританія – Великоновосілківська ЗОШ №2
 6. Кіпр – Великоновосілківська гімназія
 7. Греція – Богатирська ЗОШ
 8. Іспанія – Олексіївська ЗОШ
 9. Естонія – Краснополянська ЗОШ І-ІІ ст.
 10. Польща – Нескучненська ЗОШ
 11. Словаччина – Костянтинопільська ЗОШ
 12. Угорщина – Піддубненська ЗОШ
 13. Болгарія – Розливенська ЗОШ
 14. Білорусія – Керменчицька ЗОШ
 15. Франція – Комарська ЗОШ
 16. Румунія – Старомлинівська ЗОШ №2

Фото: