До Дня Перемоги. Нас лишилося мало…

У весняному буянні довкілля, у барвистому квітковому розмаїтті знову у наше життя підійшла радісна і водночас скорботна дата –  річниця Великої Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Є все таки висока справедливість у тому, що цей світлий день ми відзначаємо  саме весною, коли прокидається природа і дає поштовх всьому живому. А прийшов він на планету 74 роки тому завдяки воїнам Червоної Армії, та тільки свої життя при цьому багато хто з них не зберіг.

З усіх населених пунктів тодішніх  Великоянисольського і Старокерменчицького районів на фронтах Другої світової війни воювали близько 13 тисяч наших земляків. Одні з них ще у передвоєнні роки перебували на строковій  службі і встигли придбати деякий військовий досвід, іншим же довелося осягати непросту солдатську науку вже безпосередньо у бойовій обстановці.

В різні періоди, на різних ділянках бойових дій, у різних видах військ і воїнських званнях захищали Вітчизну від ворогів представники  нашого краю. По-різному склалися їхні фронтові долі --  деякі після одержаних важких поранень були звільнені від воїнських обов’язків, інші продовжили службу вже за межами військового протистояння, треті пройшли фронтовими дорогами Східної Європи, про що свідчать одержані ними нагороди…  Але є і сумна статистика - понад 8 тисяч наших земляків загинули на полях битв. Їх прах покоїться в землі багатьох європейських держав і деяких країн Південно-Східної Азії. Ці люди пішли в небуття, та їх не повинно спіткати людське забуття. А це вже цілком  залежить від нас і прийдешніх поколінь, від нашого ставлення до історії.

Зараз у 14 населених пунктах нашого району проживають 19 ветеранів, які мають безпосереднє відношення до подій Другої світової війни. Всі вони поважного віку, а найстаршому з них виповнилося понад 100 років. Фронтовики-довгожителі перебувають під надійною опікою рідних і близьких, піклується про них і суспільство. Але ж і самі вони зберігають бадьорість духу, активність, життєлюбність. То ж нехай  ветерани Другої світової живуть поряд з нами якомога довше.

А. Бобир