Добрі новини. Контейнери для побутових відходів: сучасні, надійні

Проблеми збирання та утилізації твердих побутових відходів вже давно не сходять з порядку денного як держави, так і суспільства. Зокрема, в нашому районі частковому їх вирішенню служать металеві контейнери, що встановлені на вулицях населених пунктів та у дворах багатоквартирних будинків. Подекуди налагоджено також роздільне збирання відходів, коли непотріб з пластику складується окремо. Але такі контейнери з часом старіють, псуються і не відповідають потребам комунальників і населення. Біля них збираються купи сміття, царює антисанітарія та інші негативні явища. Яким може бути вихід з такого становища?

По-перше, слід потурбуватись про підвищення культури поводження з побутовими відходами.  Негаразд кидати їх де попало, а тим паче примножувати несанкціоновані звалища, чим грішать деякі наші громадяни. А по-друге,  переходити при збиранні непотребу на більш сучасне і надійне обладнання. Промисловість давно освоїла його випуск, в багатьох містах такі контейнери встановлені у дворах, вони зручні для транспортування. Але це в містах. А як бути на селі?

Дійшла черга і до села. Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації «Про затвердження Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2020 рік» прийнято рішення про виділення коштів у сумі 17,5 млн. грн. для вирішення питання санітарного очищення району та впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. а саме придбання спеціальної техніки (3 сміттєвози з боковим завантаженням та 1 екскаватор – навантажувач) та контейнерного парку) на Великоновосілківську, Старомлинівську та Комарську об’єднані територіальні громади для встановлення на вулицях населених пунктів громад.  Усього передбачено придбання 818 контейнерів нового типу. У тому числі, для Великоновосілківської ОТГ -450, Старомлинівської ОТГ – 230, Комарської ОТГ – 138.

Великоновосілківською райдержадміністрацією своєчасно були  проведені всі тендерні процедури щодо придбання контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів та вже 26 листопада була поставлена перша партія контейнерів в кількості 132 шт. на суму 916,3 тис. грн. Поповнення парку контейнерів було продовжено у грудні. Про це й засвідчив наш фотокореспондент.

На знімках: депутат районної ради Андрій Халабузарь та водій важковика, що доставив контейнери з Київа у Велику Новосілку Олександр Савескулов за оглядом цінного обладнання; розгрузка контейнерів у дворі комунального підприємства.