І знову вирувало різдвяне дійство

Вже в шостий раз у нашому районі відбулося відкрите районне свято традиційної культури «Різдвяні передзвони». Як і раніше, його підготували фахівці відділу культури і туризму райдержадміністрації разом з колективом районного культурно-оздоровчого комплексу під загальним керівництвом Заслуженого працівника культури України Л. М. Букіної. На жаль, цього року свято відбулося при дещо незвичній зимовій погоді і навіть без усякого натяку на сніговий покрив. Але самодіяльним артистам це аж ніяк не стало на заваді - бажання взяти у ньому участь виявили багато творчих людей з різних населених пунктів нашого, а також сусідніх Мар’їнського і Покровського районів. Різдвяне дійство зацікавило і чимало жителів та гостей районного центру.

Серед учасників «Різдвяних передзвонів-2020» передусім слід зазначити нашу, так би мовити, «творчу гвардію» - це народні пошуково-дослідницькі фольклористичні гурти «Чиста криниця» і «Вечорниці», вокальний ансамбль «Майорчанка», театр мініатюр «Клевчани», театр народної пісні «Україночка», театр малих форм «Колесо». Свою виконавську майстерність демонстрували  вокальний ансамбль «Селяночка» (Шахтарське), театральний гурт «Маски» з Краснополянських культурно-дозвіллєвого комплексу і сільського будинку культури, драматичний гурток з Ялинського сільського клубу, вокальний гурт «Терниця» (Благодатне), вокальний ансамбль «Намисто» і танцювальний гурт «Карамельки» з РКОКу, інструментальний ансамбль «Сувенір» з музичної школи, вокальний гурт «Комарські колядники», солістка Вікторія Філіпенко (Времівка). Свій внесок у проведення різдвяного свята зробили ініціативні групи з Воскресенського, Піддубненського, Карламарксівського, Роздольненського, Константинопільського, Старомлинівського, Комарського, Вільнопільського, Олексіївського, Шевченківського, Розливенського закладів культури.

Чимало було і гостей – народний самодіяльний фольклорний гурт «Жартівники», солістка Ганна Білянська з Павлівського сільського будинку культури, театр-студія ляльок «П’єро», театральний колектив «Маска», вокальний ансамбль «Веселка» з Новоселидівського сільського центру сімейного дозвілля, народний вокальний ансамбль «Рябінушка», народний фольклорний гурт «Горлиця», вокальне тріо «Гармонія», зразкова студія вокалу та сучасної хореографії «Майкл» з Селидівського міського центру дозвілля і українських традицій, народний вокальний ансамбль «Берегиня», солістка Любов Камінська з Вугледарського міського культурно-дозвіллєвого центру, студія сучасної хореографії «Натурель» з Курахівського міського центру культури і дозвілля.

Цікаві вироби декоративно-ужиткового мистецтва на центральній площі селища біля районного культурно-оздоровчого комплексу представляли майстри районного творчого любительського об’єднання «Натхнення», студії «Колорит» з Краснополянського КДК, студії «Скриня талантів» (Комар), завідуюча Тельманівською сільською бібліотекою Наталя Черабай. Були серед рукодільниць і учасниця клубу «Мрія» з Новоселидівки Алла Іванчук, а також Світлана Климова (Вугледар). Поруч з ними майстер-клас p виготовленнz солодощів проводили учні місцевого професійного ліцею.

Учасники святкового заходу з різдвяними зірками, композиціями (віночок і ліхтарик із свічкою), «козами» в руках костюмованою ходою пройшли центральними вулицями селища. Колона вишикувалась на площі і ведучі творчого заходу Олена Єгорова та Денис Хара запропонували носіям зірок зібратись у коло і організувати хоровод. Їх яскраві творіння (а це понад 25 одиниць) були по-своєму оригінальними та неповторними, вражали також і різдвяні композиції.

З привітальним словом до учасників «Різдвяних передзвонів» звернувся голова райдержадміністрації А. М. Немченко. Потім ведучі почергово запрошували артистів на відкритий майданчик для виступів. На сцені виконувались хореографічні номери, колядки, щедрівки, різдвяні пісні, театралізовані постановки, причому з сучасним значенням, чимало було і щирого незлобивого гумору. Лунали побажання добра, щастя, життєвого і сімейного благополуччя, віри в Бога і в себе. Всі артисти , в тому числі і діти в білому янгольському одязі, сфотографувалися разом.

А на завершення свята начальник районного відділу культури і туризму Н. О. Тарасьєва оголосила результати трьох конкурсів. На думку журі, кращі різдвяні зірки носили представники Шевченківського СБК (3 місце), Краснополянського КДК (2 місце), культурного закладу з Селидово (1 місце). Кращі різдвяні композиції представили умільці з Комара (3 місце), Ялинського (2 місце), Вугледара (1 місце). З оригінальними сценічними привітаннями виступили артисти «Терниці» (3 місце), «Горлиці» (2 місце), Времівського СБК (1 місце). Переможці отримали Дипломи і цінні подарунки. Такі масові заходи сприяють збереженню пам’яті про наші національні традиції, обряди, про багате історичне минуле українського народу.

А. Бобир.

Фото О. Качара.