Наші – кращі! Від моделі до промислового втілення

У м. Покровську відбувся фінал обласного освітнього конкурсу "Школа Техно". 10 найкращих з 30 учасників конкурсу боролися за можливість впровадження свого освітнього smart-рішення у рідних школах. Загальний бюджет конкурсу склав 350 тисяч гривень. Перше місце, 250 тисяч гривен  та можливість реалізації отримав проект команди з Великої Новосілки. Переможець конкурсу -команда "Друге дихання"  Великоновосілківської ЗОШ №2 -отримала можливість впровадити власну розробку у своїй школі. Проєкт "Розумна теплиця на автономному живленні" навчить дітей вирощувати різноманітні рослини у закритому грунті, проводити дослідження для наукових робіт та розвивати підприємницькі навички.

Все почалося з того, що у школі звернули увагу на стару теплицю, яка вже багато років пустувала на її території. Задумка була проста: осучаснити її з провадженням прогресивних технологій. Таке рішення давало можливість у майбутньому удосконалювати учбовий процес, знайомити школярів з основами бізнесу. Адже саме таку мету і ставив обласний конкурс "Школа Техно".

- Для початку, - розповів  куратор проекту В. Павловський, - треба будо виготовити діючу модель установки-теплиці. Це була досить складна задача. Але четверо наших старшокласників з великим бажанням взялись за роботу. Якщо узагальнити, то вона потребувала знань багатьох наукових дисциплін:  механіки, електротехніки, електроніки, ґрунтознавства, біології рослин і таке інше. У виготовленні установки чимось допомагали спонсори, якісь деталі купували самі. На все пішло майже три місяці тонкої праці, яку наші учні виконували з адоволеннеям.Тож можете уявити радість дітей, коли наш проект у вигляді діючої моделі теплиці, представлений на розгляд організаторів конкурсу, спонсором якого стала компанія "Донецьксталь", одержала найвищу оцінку..

Планується, що наступним етапом стане участь «Другого дихання» зі своїм проектом у республіканському конкурсі. А потім і маштабне його впровадження у життя школи.  .

Серед призерів конкурсу  також  команда "Vega-5" з Покровська, яка отримала сертифікат на створення STEM-лабораторії на базі школи. Школярі розробили асистента вчителя – розумну голограму, яка допоможе проводити інтерактивні уроки.

Ще один призер - команда "Вектор розвитку" з Торецька, придумала технологію енергоефективного та екологічного опалення школи з дуже низьким вуглецевим слідом.  Спеціальний приз дістався команді "Child Podigy" з Покровська, яка розробила програму пропускної системи для школи, яка б допомагала батькам дізнатися, чи дісталася їх дитина навчального закладу.

На фото: учасники проекту – учні Великоновосілкіівської ЗОШ №2.