Не згасає пам'ять народна. День Перемоги в районі

75 років минуло з того часу, як відлунали останні залпи Великої Вітчизняної війни. Прийшли у життя нові покоління, зарубцювалися  земні рани, але не згасає пам’ять людська. Вона живе в іменах рідних і близьких: прадідів і дідів, батьків і чоловіків, синів та дочок, що їх забрала жорстока війна. Кожне з них викарбувано на гранітних плитах пам’ятників і обелісків, навіки занесено в Книги Памьяті. Більше восьми тисяч імен на території району! І декілька сотен імен червоноармійців,. що полягли в боях  при звільнені його від ворога! Ось така немилосердна ціна прийдешній свободі.

Про неї ще і ще раз нагадала 75-та річниця Великої Перемоги, яка відзначалась 9 травня. В особливих умовах карантину, не проводилися мітинги і урочиста хода молоді, не звучали у мемориальних місць проникливі слова. Але сюди майже весь день з букетами живих йшли люди. Йшли поодинці і цілими сім’ями, з дітьми і онуками, на машинах і пішки. А з ранку данину пам’яті  віддали представники державних і органів місцевого самоврядування, громадських організацій, керівники підприємств. В Великій Новосільці в покладанні квітів до обеліску взяли участь голова районної ради С.Д. Кирилов та його заступник Л.В. Петрова,  заступник голови районної державної адміністрації Ю.О. Бакаєв, голова районної ради ветеранів В.В. Тараш, селищний голова В.В. Гладченко. На центральній площі райцентру лунали пісні воєнних часів. Урочисті заходи на честь 75-ї річниці Перемого були проведені в багатьох населених пунктах району.

Свій внесок в святкування Дня Перемоги зробили ветерани Афганістану і миротворці. Трьома колонами вони здійснили автомобільні пробіги по багатьом селам, зупиняючись для покладання квітів до пам’ятників загиблим воїнам. Маршрути учасників пробігу пройшли через Старомлинівку, Новопетриківку, Красну Поляну, Богатир, Андріївку, Костантинопіл, Комар, Веселе, Піддубнє, Керменчик і в інших місцях.