Пам’ять народна нетлінна

Вже 78 років минуло від того дня, коли наш рідний край був звільнений від нацистських загарбників. Дорогою ціною -- людськими життями, порушеним господарством міст і сіл обійшлась довгоочікувана свобода. Від Міус-фронту до західних кордонів Донеччини  тривали запеклі бої, в  яких загинули, були поранені тисячі бійців і командирів Червоної армії, втратили життя тисячі мирних жителів. Багато наших сучасників стали свідками  подвигу визволителів у боях за Новопетриківку, Старомлинівку, Старомайоьське, Федорівку та інші села колишніх районів, де німцями була створена по Мокрих Ялах лінія оборони, що мала на меті  затримати радянські війська, не дати продовжити їм наступ далі на захід по території України.  

13 вересня1943 року Великоновосілківський та Старомлинівський райони були повністю очищені від ворога. Цій пам’ятній даті був присвячений Мітинг-реквієм, що відбувся   минулого понеділка на території Меморіального комплексу в Великій Новосілці.  Його учасниками стали співробітники органів місцевого  самоврядування, військовослужбовці, представники громадськості.. Про ті буремні часи присутнім нагадали заступник голови селищної ради М.В. Харитонова та голова районної ради ветеранів В.В. Тараш. Вони тепло поздоровили учасників мітингу з 78-ю річницею визволення району,  побажали ясної долі,  наголосили на важливості збереження миру в країні.

Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих при визволенні Донеччини воїнів, ветеранів війни, що не дожили до наших днів Хвилиною мовчання, поклали букети живих квітів  до плит Меморіалу.

Урочисті заходи на честь чергової річниці визволення Донеччини від фашистських загарбників пройшли у багатьох населених пунктах.