Родинне поле Марфи Рубець

Щорічно 15 травня, починаючи з 1994 року, у світі відзначається встановлений Генеральною Асамблеєю ООН Міжнародний день сімей. Адже родина, сім’я як основна складова частинка держави є важливим фактором стійкого розвитку на всіх рівнях  суспільства. А цього року саме в цей день поважній жительці села Андріївка нашого району Марфі Тихонівні Рубець виповнився 90-річний ювілей. Ось такий значущий збіг дат.

За більш ніж піввікове сімейне життя з нині покійним односельцем Григорієм Петровичем, також працівником колишнього місцевого колгоспу імені Леніна, вона впродовж 1950-1975 років народила 13 (тринадцять!) дітей. За минулий час тільки один син внаслідок нещасного випадку передчасно пішов з життя. Багатодітна андріївська жінка була нагороджена медалями «Медаль материнства» II, I ступенів, орденами «Материнська слава» III, II, I ступенів. А в 1967 році Марфі Тихонівні за цей материнський подвиг було присвоєно  звання «Мати-героїня» з врученням однойменного ордена і Грамоти Президії Верховної Ради СРСР.

Зараз у великому сімействі налічуються 22 онуки, 19 правнуків і 1 праправнучка. Діти і менші представники родини працювали і працюють в різних місцях і в різних галузях народного господарства. І для кожного з потомків у довгожительки знаходиться хороше підтримуюче і обнадійливе слово, частинка серця і любові. Вони також відповідають рідній людині своїми добрими почуттями, тому й бажають главі дружнього сімейного кола передусім здоров’я, прекрасного настрою, щастя і всього найкращого в подальшому житті.

А. Бобир