Стихія: як в районі долають її наслідки

Штормовий вітер та грозова злива накрили район у п’ятницю, 31 липня, близько п’ятої години вечора. Негода тривала 30-40 хвилин, але збитків завдала великих. Яких саме і як район долає наслідки  стихійного лиха, розповідає перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Олексійович БАКАЄВ.

-- Удар стихії прийшовся на центральну частину району – території Великоновосілківської селищної, Комарської та Шахтарської сільських рад.

Постраждала соціальна інфраструктура: частково зруйнована покрівля корпусу Центральної районної лікарні (750 кв.м.), покрівлі Веселівської, Нескучненської загальноосвітніх шкіл, Шахтарського дошкільного навчального закладу. Половина населених пунктів району залишилися без світла.

Епіцентром удару стало село Веселе, де постраждали близько 75 відсотків жилих будинків (зірвано від кількох листів шиферу  до повного розкриття будівель). Частково зруйновані також покрівлі будинків жителів Нескучного, Великої Новосілки, Нового Комаря, Скудного та Шахтарського.  

Серйозних збитків зазнало фермерське господарство «Колос». Тут зруйнована   техніка, зірвані покрівлі майстерень, зерносховищ, постраждали посіви соняшника та 50 відсотків чотирирічних насаджень молодого саду. Весь врожай, зрозуміло, теж лежить на землі.

Відновлювальні роботи розпочалися одразу, як тільки вгамувалася стихія. В ніч з 31 липня на 1 серпня з матеріального резерву Донецької обласної державної адміністрації на першочергові заходи з ліквідації наслідків стихії було виділено 750 кв. м. гідробар’єру для термінового закриття покрівлі лікарні, 950 листів шиферу ( з них 400 спрямовано на ремонт об’єктів соціальної сфери, решта – у приватний сектор, мешканцям пошкоджених непогодою домівок),

Вже суботнього дня 1 серпня будівельні матеріали за допомогою фермерських господарств були завезені в район і доставлені на соціальні об’єкти та роздані людям.

Наслідки стихійного лиха ліквідовували служби ДСНС Великоновосілківського,  Волноваського, Покровського районів та м. Маріуполя, 5 аварійних бригад Великоновосілківського РЕМу та залучених з Волноваського району, військовослужбовці райвійськкомату. Допомогу транспортом, бензином надали фермери і підприємці району.

Внаслідок чітких злагоджених дій всіх задіяних служб та небайдужих людей, на понеділок  3 серпня були накриті будівлі шкіл, ДНЗ, лікарні (гідробар’єром), приватні будинки (крім 4-х у с. Веселому), відновлено електропостачання у більшості  населених пунктів району. Ремонтні бригади РЕМу працюють у напруженому режимі,без вихідних починаючи з 31 липня  і донині.

На сьогодні нашим завданням залишається завершити ремонт покрівлі лікарні; повністю відновити електропостачання в с. Веселому, де стихія повалила опори ліній електропередач; відновити покрівлі 4-х повністю розкритих приватних будинків у цьому ж селі.    І, користуючись нагодою, хотів би  висловити велику подяку всім, хто допоміг і продовжує допомагати у ліквідації наслідків стихійного лиха: службам ДСНС і ремонтним бригадам електриків як нашого. так і сусідніх районів, що відгукнулися на нашу біду, фермерам, підприємцям, всім небайдужим людям: Таку біду, яка сталася, можна подолати тільки спільними зусиллями. І ми в жодному разі не залишимо людей з нею наодинці.

\