Танцюють і хочуть танцювати

У повсякденних буднях в жіночому танцювальному колективі «Пампушечки» із села Старомлинівка підійшов перший хоч і невеликий, але значущий ювілей. П’ять років тому вісім творчо настроєних жіночок на сцені місцевого сільського центру культури і дозвілля хвацько виконали для земляків запальну «Кадриль». Потім було безліч інших виступів перед глядачами – загалом за весь час діяльності колективу їх налічується понад ста. Старомлинівські танцівниці демонстрували свою виконавську майстерність не тільки у рідному селі на рідній сцені, а і в багатьох населених пунктах нашого району. Вони були постійними учасниками різних мистецьких заходів районного масштабу, зокрема, відкритого районного свята традиційної культури «Ми Купайла носимо, вас на свято просимо», де отримали загальне схвалення громадськості і благословення на подальшу творчу діяльність. Крім того, їх запрошували для участі у фестивалі художньої самодіяльності народів Донецької області в Краматорську, у Днях Європи в Покровську і Бахмуті, у фестивалі грецької культури «Мега йорти» імені Доната Патричі в Волновасі. Брали вони участь і в урочистостях до Дня села Олексіївка у жовтні нинішнього року.

Доречно зазначити, що склад самодіяльного колективу  залишається сталим. Це ті самі Лідія Горбань, Ірина Зрожевська, Галина Рижова, Людмила Панкрашова, Валентина Пискун, Ірина Гончаренко, Світлана Брага, Марина Яних, що були першовідкривачами творчого співтовариства.  Вони як раніше, так і зараз досить відповідально і серйозно ставляться до своїх виступів – хоч і пурхають на сцені немовби невагомі метелики, все ж всі танцювальні рухи відпрацьовані до дрібниць, дотримується загальна гармонія. Тому і сприймається кожний їх танець як витончений твір хореографічного мистецтва.

Зараз у репертуарі «Пампушечок» налічується понад двадцяти різнопланових танців, але і це, мабуть, не остаточна межа для активно настроєних танцівниць. Щоб краще передати хореографічний задум і підкреслити національний, побутовий характер своїх сценічних творів, для виступів є відповідні яскраві оригінальні костюми,  в тому числі український, грецький, російський, іспанський, циганський, індійський тощо.

Для подальших виступів на сцені учасниці самобутнього танцювального колективу мають все – бажання працювати, досвідченого хореографа (зараз цією справою займається учасниця колективу, художній керівник закладу культури Галина Рижова) , підтримку директора сільського центру культури і дозвілля Лілії Капітан, допомогу громадськості, любов глядачів… Тож хай вони продовжують танцювати на радість всім нам і нести прекрасне в наше буденне життя. Сподіваємось, що теперішні негаразди нашого життя все ж колись закінчаться і знову на сцені з’являться «Пампушечки» зі своїми запальними танцями.

О. Качар