«Учитель року -2020»

З метою підвищення престижу професії вчителя, сприяння висвітленню, впровадженню, використанню досвіду роботи кращих учителів  у листопаді 2019 року проходив І тур всеукраїнського  конкурсу «Учитель року – 2020» у п’яти номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта» та «Хімія». Конкурсанти пройшли наступні випробування: «Тестування», «Урок», «Майстер-клас», «Методичний практикум», «Практична робота». Для проведення конкурсних випробувань адміністрацією Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступеня та Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  було створено всі умови для повного розкриття  творчого потенціалу конкурсантів.

Нелегким був шлях до нагород для учасників  конкурсу. Кожен етап був по-своєму цікавим, творчим, креативним. Вчителі провели майстер-класи з використанням нестандартних методів навчання, вміло  застосовували сучасне мультимедійне обладнання.Під час випробувань члени журі оцінювали методичну компетентність, реалізацію наскрізних змістових ліній, спрямованість обраних технологій, методів, форм, прийомів роботи на розвиток конкретних навичок  або конкретного уміння та їхню доцільність, а також врахування вікових особливостей учнів.

Проте, основне випробування для конкурсантів - урок у незнайомому класі. Майстерно,  методично грамотно, показавши вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи та обирати оптимальні прийоми, способи, методи та засоби навчання для організації освітнього процесу на уроці – ось такий висновок журі випробування «Урок».  Використання сучасних освітніх технологій та нових підходів до викладання предмету зацікавило як журі,так і учнів, з якими педагоги  бачилися вперше. 

А 21 листопада 2019 року відбулося урочисте закриття І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020», у якому взяли участь 40 учителів закладів загальної середньої освіти району.

Учасників та переможців конкурсу привітали Олександр Алчієв, виконуючий обов'язки  голови райдержадміністрації, Наталя Антонова, начальник відділу освіти райдержадміністрації, Любов Пічахчі, завідувач методичного центру управління освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації, Лариса Балацко, голова районної профспілки працівників освіти і науки України.

Перемогу вибороли: Валентина Явтушенко, Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня, Юлія Вакуленко, Великоновосілківська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 - у номінації «Початкова освіта»; Інна Савченко, Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня - у номінації «Хімія»;  Марина Мегельбей, Великоновосілківська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2  -у номінації «Історія»; Ірина Лапенко, Великоновосілківська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 - у номінації «Зарубіжна література»; Олена Біята, Великоновосілківська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 у номінації «Образотворче мистецтво».

Серед учасників  конкурсу не  було людей випадкових.. Конкурсанти переконали, що кожен не просто володіє різноманітними методами і формами навчання дітей, а готовий до удосконалення своїх знань та вмінь, щоб зацікавити учнів.    

Бажаємо учасникам міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, творчих здобутків, сили та наснаги у виконанні почесної місії вчителя – творінні добра, навчанні та вихованні учнівської молоді.

Л. ПІЧАХЧІ,

завідувач методичного центру

управління освіти, молоді та спорту РДА.