Від Нескучного до Сторожового кургану

10 жовтня в селі Нескучному поблизу школи відбулося відкриття туристичного маршруту – еколого-туристичної стежки «Сторожовий курган».

Ідея прокласти до історичного місця, пов’язаного з епохою половецької культури і ближчою до нашого часу козаччини, належить подружжю Олександру і Олені Білогуровим.

—Зародилася вона досить давно, під час однієї нашої поїздки на навчання громадських організацій, які ми періодично  відвідуємо, — розповідає Олена. – Потрібен був час, щоб ця ідея не тільки «визріла», а й набула конкретних рис. І лише цього року на Хакатоні її озвучили Олександр Білогуров і Наталя Доценко вже у вигляді конкретного проєкту.

Хакатон «Трансформери. Restart region» зібрав стільки талановитих людей та чудових проектів, що впровадити ЛИШЕ три з них виявилося «непосильним» завданням. Саме тому Фонд Гайнріха Бьолля, Бюро Київ –Україна вирішили підтримати впровадження ще однієї ініціативи за умови, що вона буде втілена у вересні-жовтні 2021 року.

Тому екстрено було зібрано команду журі Хакатону, проведено голосування і обрано переможців-спринтерів у впровадженні проектів. Переможцем стала команда Великоновосілківської ОТГ з проєктом «Еколого-туристична стежка  «Сторожовий курган». Керівник ініціативної групи – Білогуров Олександр Вікторович, учитель Нескучненського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. М. О. Корфа, керівник туристичного гуртка «Титан»,

Від меморіального музею-садиби В. І. Немировича-Данченка в Нескучному та до кургану в селі Сторожове простя- гнулись неймовірної краси   краєвиди. (Закінчення).

І якщо створити умови для залучення туристів та отримати офіційний статус туристичного маршруту, це допоможе «вдихнути» нове життя в цю місцевість і зробити її туристичним магнітом громади.    

Саме тому для менторського супроводу цього проекту було запрошено людину, яка знається на туризмі – завідувачку відділу краєзнавства та туризму Донецького обласного навчально-методичного центру культури, голову Комітету з підприємництва у сфері туризму,курортно-рекреаційної, ресторанної та готельної діяльності Донецької торгово-промислової палати, голову Правління ГО «Молода барвиста Україна» Валентину Лимаренко.

Проект реалізується ГО «Правополіс»(Безпечний хаб «ПравоРоlice»)  у співпраці з ГО Екодія та Коаліція «Енергетичний перехід» за підтримкм Фонду Гайнріха Бьолля, Бюро Київ- Україна та Лабораторії з інноваційного розвитку UNDP Ukrain /ПРООН в Україні.         

(Далі буде).