Відлуння свята. Творчістю Різдво славимо

Ще в 2013 році відділ культури і туризму райдержадміністрації  започаткував  проведення відкритого районного свята традиційної культури «Різдвяні передзвони». І ось цій масштабній мистецькій акції  виповнився невеликий ювілей – нинішнього року вона відбулася  вже в п’яте. Незважаючи на дещо несприятливу зимову погоду, взяти участь у ній виявили бажання багато творчих колективів з різних населених пунктів району і області.

Це народний театр народної пісні «Україночка», народний театр малих форм «Клевчани», народні пошуково-дослідницькі фольклористичні гурти «Чиста криниця», «Вечорниці», народний вокальний ансамбль «Майорчанка»,  народний ансамбль грецької пісні «Тирнихор», народний театр малих форм «Колесо», вокальний ансамбль «Терниця», драматичний гурток «Маски», танцювальний колектив «Карамельки», вокальний гурт «Намисто». Завітали до нас і гості – театр-студія ляльок «П’єро», драматичний колектив «Маски», вокальний ансамбль «Веселка» з Новоселидівського сільського будинку сімейного дозвілля, народний пошуково-дослідницький фольклористичний гурт «Заграйярочка» з Волноваського районного центру культури і дозвілля, народний самодіяльний фольклорний ансамбль «Жартівники» з Павлівського сільського будинку культури, танцювальний ансамбль «Натюрель» з Курахівського культурно-дозвіллєвого комплексу.

На центральній площі біля районного культурно-оздоровчого комплексу діяли виставки виробів декоративно-ужиткового мистецтва (в тому числі і майстринь з районного любительського об’єднання “Натхнення», краснополянського гуртка «Колорит»), лялькових вертепів, різдвяних зірок. Тут же була виставлена барвиста заставка з зображенням українських дівчини і хлопця, де кожен бажаючий міг сфотографуватись і зафіксувати себе у національному одязі. А поруч для бажаючих стояли намети з різними кулінарними виробами і гарячими напоями.

Учасники акції, серед яких були і діти у вбранні янголят, з різдвяними зірками в руках пройшли центральними вулицями районного центру, співаючи різдвяні пісні. Крім вищевказаних творчих колективів у ній прийняли участь і делегації сільських закладів культури району з Константинополя, Роздольного, Шевченко, Шахтарського, Комаря, Ялинського, Красної Поляни, Піддубного, Вільного Поля, Старомлинівки. Самодіяльні артисти і глядачі розташувались на центральній площі навпроти відкритого майданчика для виступів. Їх тепло привітали з участю в такому культурному заході і побажали подальших успіхів  голова районної держадміністрації А. А. Ященко і виконуюча обов’язки начальника обласного управління культури і туризму А. В. Певна. Потім почергово зі сцени лунали колядки і різдвяні пісні у виконанні різних творчих колективів, що створювало розмаїття творів цієї тематики. А доповнювались вони запальними танцями.

Виконуючий обов’язки директора обласного навчально-методичного центру А. В. Лов’ягін оголосив результати проведених конкурсів. На думку жюрі кращі різдвяні зірки привезли на свято колективи «Заграйярочки» (третє місце), Шевченківського СБК (друге місце), Комарського СБК (перше місце). А кращі вертепи виготовили і представили глядачам Комарський СБК разом із сільською бібліотекою і Старомайорський СБК (третє місце), Роздольненський СБК (друге місце), Времівський СБК (перше місце). Значну роботу по підготовці і проведенню творчого заходу провели працівники районного культурно-оздоровчого комплексу. А його натхненником і режисером як і раніше була Заслужений працівник культури України Л. М. Букіна.

А. Бобир.