Відлуння свята. Времівка – Львів – Болгарія

Участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Українська коляда 2020», що відбувся на початку січня у м. Львові,  принесла заслужений успіх нашим землякам- времівчанам, які разом з аматорами з м. Дружківки представляли Донеччину на  цьому представницькому святі. Про цю яскраву, пам’ятну і результативну подію розповідає директор Времівського Будинку культури Ася Вікторівна Славгородська, яка очолювала делегацію.

9 січня потяг Маріуполь - Львів доставив нас – шістнадцять учасників фестивалю та батьків деяких дітей, до славного прикарпатського міста. І майже з перших хвилин Львів занурив кожного в атмосферу Новорічних та Різдвяних свят, що панувала на його вулицях і площах, в громадських та приватних будинках. Що й казати, вміють львівяни шанувати багатовікові традиції українського народу, віддавати повагу сьогоденню. У цьому ми ще не раз могли переконатись під час екскурсійних подорожей по місту, зустрічей з городянами та їх гостями. Сам фестиваль-конкурс проходив у Державному палаці естетичного виховання молоді. Приємно, що честь його відкриття з творчою програмою була надана саме нам – представникам Донбасу. І, як то кажуть, наші артисти самодіяльної сцени, таку високу довіру виправдали. Вокально-драматична композиція, яку представили на суд поважного журі і глядачів Народний театр народної пісні  «Україночка» і драматичний колектив «Мікс», запальні танці групи «Времіньйони», пісні у виконанні Вікторії Філіппенко  раз у раз супроводжувались дружніми та гарячими оплесками. Не скупилось на високі оцінки і журі: До речі, головували в ньому Народна артистка України Ірина Мазур і Заслужений артист України Леонтій Бебешко, були у складі також Заслужені артисти України Інеса Братущик, Володимир Мазур та інші.  

Подивитись виступи інших учасників фестивалю, за малим винятком, не вдалось, адже нас чекала поїздка по місту, знайомство з його визначними пам’ятками. І знову дивовижна зустріч. Автобус зупиняється на площі біля центральної ялинки.  Обабіч за столами сидять купками городяни, смакують глінтвейн і всі…співають щедрівки. Заспівали й ми. Той же час підходять люди: «О, знайомі обличчя,- чуються голоси. – Це про вас ми бачили ролики в Інтернеті на сцені конкурсу». А пройшло після виступу всього кілька годин.  Вразило, що й казати. Та ми ще  не раз були покорені гостинністю, теплом дружніх посмішок львівян. «Донеччина? Молодці, що приїхали», – так вітали нас люди. Незабутні дні, незабутнє дійство, незабутні враження.

А ось і підсумки фестивалю-конкурсу. Звання лауреата першої премії, а з ним почесний Диплом, пам’ятну нагороду та сертифікат на тисячу євро присуджені нашим «Україночці» та «Міксу».. Звання лауреатів другої премії з сертифікатами на п’ятсот євро та шістсот євро здобули «Времіньйони» і Вікторія Філіппенко. Оцінювання проводилось за різними віковими категоріями. Почесними Дипломами нагороджені також А.В. Славгородська і Валентин Дударенко -  за підготовку аматорів до фестивалю-конкурсу. Грошові нагороди з 50% знижкою переможцю - це запрошення на відпочинок у поточному році до дитячого творчого табору, який діє в болгарському місті Китем. Таку поїздку плануємо на початок серпня.

На завершення короткої розповіді наша щира вдячність Ігорю Нетлюху – голові правління ГО «Європейська фестивально-концертна ліга», Заслуженому артисту естрадного мистецтва України – за запрошення на фестиваль, спонсорам поїздки у Львів -  голові районної ради С.Д. Кирилову,  голові селищної ради В.В. Гладченку, приватним підприємцям В.М. Касьяненку, О.О. Соломка, В.Д. Добову, Н.Н. Тютюнник та всім, хто допоміг здійснити цю чудову подорож.