За кермом автомобіля – 50 років

В жовтні 1958 року, тобто 60 років тому, молодого працівника колгоспу «Украина» Івана Прєсного призвали на строкову військову службу. Направили новобранця до міста Херсона в учбовий підрозділ оволодівати спеціальністю електромеханіка зв’язку. Служити наш земляк став у Криму в складі радіотехнічної частини, що дислокувалась у місті Сімферополі. Втягнувся в армійське життя-буття, разом з усіма членами невеликого військового підрозділу старанно виконував свої обов’язки.

Через деякий час командування запропонувало Прєсному перевчитися на водія транспортних засобів. Це співпало з бажанням юнака, адже він ще в рідному селі мріяв про автомобілі. Після закінчення школи водіїв в місті Одесі йому довірили легковий автомобіль ГАЗ-69. У послідуючий час служби доставляв командирів частини, членів інспекціонних комісій із штабу Одеського військового округу, Міністерства оборони СРСР до розташованих по всій території Кримського півострова радіотехнічних об’єктів. Постійна їзда по звивистих крутих гірських дорогах дуже добре сприяла становленню професійної майстерності. В кінці строкової служби він став водієм 2 класу.

Повернувшись у рідний край, Іван Іванович продовжив водійську діяльність тепер вже на благо свого трудового колективу. На вантажних автомобілях перевозив різні господарські вантажі, побував в багатьох місцях великої країни, часто доводилось їздити і в Криму по знайомих дорогах. Ветеран праці за сумлінне виконання професійних обов’язків крім авторитету і пошани серед односельців неодноразово удостоювався різних колективних заохочень і державних нагород. Серед них є медаль «За трудовую доблесть», Грамота Президента України до Дня працівників автомобільного транспорту, «Кращий водій Донетчини 2004 року». За плечима у водія 1 класу І. І. Прєсного налічується піввіку водійського стажу без єдиної дорожньо-транспортної пригоди. Ось такий він, Іван Іванович!

На фото: І.І. Прєсний під час армійської служби.