Дотримуватись правил дорожнього руху – це дуже важливо

Поліцейські груп реагування розповсюдили серед учасників дорожнього руху листівки з порадами, які збережуть життя на дорозі. Найчастіше аварії відбуваються через нетверезих водіїв або необережність пішоходів, які у сутінках стають «невидимими».

Протягом тижня співробітники груп реагування патрульної поліції не притягували до відповідальності дрібних порушників ПДР, а проводили з ними профілактичні бесіди щодо зниження травматизму на дорозі.

Як правило, наїзди на пішоходів відбуваються у темну пору доби. Справа у тому, що у темряві та темному одязі пішохід стає «невидимкою» - водій зможе помітити людину лише за десяток метрів від автомобіля. Світлий одяг дозволяє побачити перехожого на відстані у 50 метрів та вчасно загальмувати, а максимальні шанси на виживання дають світло відбиваючі нашивки, які видно за сотню метрів. У зв’язку з цим просимо громадян позначити себе на проїжджій частині. Окрім цього, поліцейські проводили профілактичну роботу і серед водіїв, закликаючи не сідати за кермо у стані сп'яніння та не нехтувати пасками безпеки.

З іншого боку, нерідко трапляються випадки, коли аварійну ситуацію викликають порушення правил дорожнього руху самими пішоходами. Перехід дороги в непозначеному місці, раптова поява перед транспортом, .що рухається, необережність, низька культура поведінки тощо, ніяк не сприяють безпеці на дорогах. Тож закликаємо обі сторони руху бути взаємно уважними.

Великоновосілківське відділення поліції
Волноваського відділу поліції
Донецькій області

В тему

ПЕШЕХОД: НАРУЩИЛ – ПЛАТИ

Верховная Рада приняла закон “О внесении изменений в статью 127 КУоАП относительно усиления ответственности пешеходов за нарушение правил дорожного движения”.

Документ предусматривает увеличение штрафов для пешеходов за пересечение ими дороги в неустановленном месте и игнорирование сигналов светофора до 255 гривен (15 необлагаемых минимумов доходов граждан). Если же эти правонарушения будут совершены пешеходом в состоянии алкогольного опьянения, то сумма взыскания вырастет до 510 гривен