Людина не товар!

Поліція Великої Новосілки звертається до громадян: не мовчіть, якщо знаєте про випадки торгівлі людьми! Негайно повідомляйте про них! Можливо, саме ви допоможете врятувати чиюсь долю чи навіть життя! 

Торгівля людьми – один з найтяжчих злочинів проти особистості в усьому світі.
Від такого виду злочину може постраждати будь-яка особа, незалежно від статі та віку. Реалії переконують, що злочинці вербують, транспортують та перепродують у інші руки з метою сексуальної експлуатації, примусової праці, жебрацтва, виготовлення порнографічної продукції, примушування до скоєння дрібних злочинів, вилучення органів.

На цьому список форм торгівлі не обмежується, адже кожна з наведених вище категорій сама по собі розбивається на підгрупи. Для України особливо актуальними є трудова та сексуальна експлуатація.

Неодноразово ми всі чули та бачили оголошення про роботу за кордоном з високою заробітною платою. Не можна говорити, що за кожним запрошенням на роботу за межами країни стоїть зловмисник, але ризик потрапити у пастку великий. Також це стосується і «торговців», які живуть з нами в одному місті, області, країні.

Лише протягом червня-липня на Донеччині припинили діяльність 3 злочинних групи.

У Маріуполі співробітники управління стратегічних розслідувань поліції області спільно з Головним управлінням СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва прокуратури викрили трьох місцевих мешканців, які вербували у Маріуполі дівчат та відправляли до міста Праги Чеської республіки для надання сексуальних послуг.

А у Покровську викрили трьох адміністраторок сауни, які організували бізнес з надання інтимних послуг у самому центрі міста. Злочинну групу створили місцеві жительки середнього віку, які приймали замовлення від чоловіків та організовували у сауні зустрічі з жінками, які надають сексуальні послуги.

Також за вказаний період поліцейські Донеччини викрили мережу фальшивих «реабілітаційних центрів» та звільнили з трудового рабства близько 100 осіб.

Правоохоронці систематично проводять інформаційні кампанії щодо протидії торгівлі людьми серед населення. Обізнаність та пильність громадськості значно зменшить ризик потрапляння в неволю та залишить злочинців без заробітку.

Шановні  громадяни! Якщо хтось з ваших рідних все ж таки став жертвою зловмисників, негайно інформуйте поліцію за номерами: Урядової «гарячої лінії» 1545
Сall-центр Національної поліції (0 800) 50-02-02 або 102. Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми: (+38063) 195-00-58,
(+38098)  481-03-45.