Незаконна порубка дерев

Великоновосілківським відділом Красноармійської місцевої прокуратури спрямовано до суду обвинувальний акт відносно 21-річного мешканця Великоновосілківського району, який незаконно спиляв дерева вартістю 26 369,43 гривень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в травні 2020 року 21-річний чоловік приїхав до лісосмуги, розташованої на території Старомлинівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області, яка у відповідності до ст. 4 Лісового кодексу України є складовою частиною лісового фонду України. Використовуючи бензопилу, незаконно спиляв два дерева породи акація діаметрами 32 та 35 сантиметрів та одне дерево породи ясеню діаметром 46,5 сантиметрів. В подальшому розпилив вказані дерева на фрагменти.

Ввечері чоловік вже зі своїми двома знайомими, які не знали про незаконність його дій, приїхали на місце скоєння злочину на автомобілі з причепом, куди завантажили розпиляні дерева, та покинули місце скоєння злочину.

В результаті вищевказаної незаконної порубки 2 (двох) дерев породи акація та 1 (одного ) дерева породи ясень було завдано істотної шкоди довкіллю у вигляді матеріальної шкоди на загальну суму 26 369,43 гривень.

Дії чоловіка кваліфіковано за ч. 1 ст. 246 (незаконна порубка дерев у полезахисних насадженнях та їх перевезення, що заподіяло істотну шкоду) КК України.

Довідково: санкція ч.1 ст. 246 КК України передбачає покарання у виді штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; арешту на строк до шести місяців; обмеження волі на строк до трьох років; позбавлення волі на той самий строк.

Красноармійська місцева прокуратура.