Пришкільні табори: знання, здоров’я, позитивні емоції

Після завершення навчального року актуальним  стало питання, де і як дітям відпочити від напружених шкільних занять. Адже їм необхідно набратися сил, здоров‘я, одержати заряд позитивних емоцій та вражень.

Таку можливість надали 23 пришкільні табори з денним перебуванням на базі закладів загальної середньої освіти району, які працювали з 27.травня. по 9 червня. У пришкільних таборах протягом 14 днів відпочили 1213 учнів початкових класів та учнів старших класів пільгової категорії, що становить 36,7 % від загальної кількості дітей шкільного віку. На пришкільних таборах відпочинку дітям надавалось дворазове харчування та буфетна продукція.

З метою популяризації вивчення іноземних мов та удосконалення мовленнєвої компетенції учнів вперше в районі запрацював мовний табір «Rainbow» на базі Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступеня. Основна мета роботи мовного табору – зацікавити учнів вивченням іноземних мов, допомогти подолати психологічний та мовний бар’єри. Саме тому організатори підібрали завдання розважального та розвиваючого характеру: презентації, квести, кулінарні майстер-класи, ігри, пісні, танці, екскурсії, інтерв’ю, перегляд навчального відео та створення власного мультфільму.

Фінансування пришкільних таборів з денним перебування на базі закладів загальної середньої освіти здійснювалося за рахунок: місцевого бюджету – 147,2 тис. грн.; спонсорської допомоги – 28,7 тис. грн.; батьківської оплати – 8,6 тис. грн.

Щоденна робота того чи іншого табору розпочиналася з ранкової зарядки. Після зарядки - лінійка, на якій вихованців ознайомлювали з планом роботи на день. Сніданок, бесіди та інструктажі з безпеки життєдіяльності - наступний етап режиму роботи табору. Життя у таборі було насичене різноманітними подіями, а саме: бесідами, відвідуванням бібліотеки, конкурсами, літературно-конкурсними програмами, змаганнями, прогулянками, екскурсіями, іграми, роботою гуртків «Творча майстерня», іграми-подорожами «Завітні місця мого краю», святами, концертами, фізкультурно-спортивними заходами, музичними й пісенними марафонами  тощо. Насичені програми поліпшували якість такої діяльності, дозволяли активізувати участь в житті таборів багатьох дітей. Заходи кожного окремо взятого дня проводилися відповідно до затвердженого плану роботи.

Зміст, форми і методи роботи з дітьми визначалися і будувалися на принципах самоврядування та демократії, культурно-історичних традицій, пріоритетності загальнолюдських духовних надбань і цінностей. Педагоги забезпечували необхідні умови для повноцінного відпочинку, розвитку творчих здібностей учнівської молоді, занять фізичною культурою і спортом, природоохоронною, краєзнавчою роботою, суспільно- корисною працею, несли персональну відповідальність за безпеку життя і здоров'я дітей.

Доброзичливе ставлення вихованців один до одного, життєрадісна атмосфера забезпечили повноцінний змістовний відпочинок та всебічний розвиток дітей. Кожен день у таборах був неповторним, несхожим на попередні і, як результат, учні з радістю відвідували його і з нетерпінням чекали знову на зустріч.

Управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.