Як вирішувати проблему безпритульних тварин?

На мою думку, ця проблема є актуальною в наш час. Адже, багато невинних  тварин просто так розгулюють вулицями або знаходяться у притулку. Одразу  виникає питання: “Як ми можемо вирішити цю проблему ?”

Майже кожен з нас має свого домашнього улюбленця. Кожен господар повинен любити, захищати та оберігати свою тваринку. Під час прогулянки з вашим улюбленцем слід бути дуже пильним. Саме через вашої неуважності тварина може загубитися і стати безпритульною. На жаль, такі ситуації трапляються дуже часто.  

Що ми можемо зробити для того, щоб тварина не стала безпритульною? Ось декілька порад. Насамперед, будьте уважними та слідкуйте за вашим улюбленцем під час прогулянки.  З першого дня, коли ви придбали улюбленця, ви вже повинні піклуватися про нього. Вам слід одягнути нашийник, на якому буде ваш номер телефона чи будь-яка інформація, за якою людина, яка знайде тварину, може звернутися та повернути вашого улюбленця. Я вважаю, що це значно підвищить шанс знайти тварину.       Що робити, якщо ви знайшли тварину, яка шукає свого господаря ? По-перше, обов’язково сфотографуйте та поширте інформацію про те, що загубилася тварина. По-друге, знайдіть якесь тимчасове житло. Якщо є змога, можете залишити у себе вдома. Люди, які живуть у сільській місцевості, мають чудову змогу приютити тварину.  Більшість селян живуть в домівках, тому це може забезпечити комфорт і затишок для тварини. Також це не вимагатиме багато клопоту.  У великих містах  існують притулки.   Звичайно, що тварина там не буде щасливою. Але вона буде нагодованою та матиме житло. Це значно краще, чим жити на вулиці.

Як ми можемо допомогти тваринам, які знаходяться у притулку? Один із способів – це пожертвувати певну суму грошей. Але на мою думку, найкращий спосіб допомогти тваринам – це стати їхнім господарем.  Передусім рішення завести домашнього улюбленця має бути зваженим. Ви повинні обдумати всі переваги та недоліки. Якщо ви вже вирішили стати господарем, то повинні нести повну відповідальність за свого майбутнього улюбленця. Пам’ятайте, що ваша любов до тварини – найголовніше.

Я впевнена, що кожен з нас помічав на вулиці безпритульних тварин. Не проходьте повз страждаючих тварин. Найменше, що ми можемо зробити – це просто їх нагодувати.

Слід зазначити, що тварини не просто так існують. В першу чергу, вони приносять користь людям. Наприклад, погладжуючи кота або спостерігаючи за рибкою в акваріумі, ми розслабляємося. Прогулянки з собакою дають стимул частіше бувати на свіжому повітрі і зберігати активність. Домашні тварини – найкращі друзі для літніх людей. Адже, невелика активність у зрілому віці просто необхідна.

Отже, можна зробити висновок, що кожна тварина, як і людина, заслуговує на те, щоб її любили. Не будьте байдужими до безпритульних тварин. Допоможіть їм.  Давайте разом зробимо цей світ краще!

Софія ПОВЗЛО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”, Дніпропетровська область.