Збережемо довкілля!

Огляньмось навкруги: сміттєві звалища отруюють нашу планету, знищують тисячі гектар родючого ґрунту,  вбивають усе живе. І люди з цього «живого» не є виключенням. Ми всі власними руками вбиваємо себе і нашу праматір Природу.

Хоча, знаєте, все у наших з вами руках. Якщо кожна людина усвідомить усі наслідки викинутої у лісі пляшки чи залишеного у не відведеному місці пакету зі сміттям, то, переконана, буде ще не пізно все змінити.

Учні, педагоги та працівники нашої школи переймаються проблемою порятунку  довкілля. Задля збереження природи і виховання в учнів свідомого ставлення до неї часто проводяться різноманітні екологічні акції, природоохоронні заходи та конкурси.

Так, у вересні цього року учні школи долучилися до Всеукраїнської акції «Стоп сміття!» Розпочалася вона із зустрічі з Багатирським сільським головою  Маргаритою Вікторівною Харитоновою на березі річки Вовчої. Учні школи прийшли до берега з відрами, мішками для сміття. Школярі декілька годин збирали пляшки, пакети, обгортки вздовж русла річки. За сприяння Маргарити Вікторівни бригада робітників сільської ради вивезла мішки зі сміттям до відведеного місця. Та на цьому робота не закінчилася. Шкільний колектив прибрав територію навколо школи, сільський парк, клумби. В школі проведено конкурс на кращий малюнок «Стоп сміття», виготовлена і розповсюджена листівка «Довкілля села Олексіївки в  твоїх руках». Молодші школярі виготовили цікаві вироби з відходів «Друге життя сміттю». І як результат – випущено черговий номер шкільної екологічної газети «Від екології природи – до екології душі», присвячений природоохоронній акції.

Тільки людина може врятувати природу! Якщо дорослі і діти об’єднають свої зусилля у справі захисту довкілля, то всі ми  будемо насолоджуватися чарівною красою рідних краєвидів.

Аліна КОСОЛАП, учениця 11 класу Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.