Фестиваль. Лицем до музи Мельпомени

Зараз природа на повну силу демонструє нам спекотну червневу погоду. Та навіть і в таких умовах культурне життя в районі не завмирає. Ось і нещодавно з ініціативи відділу культури і туризму райдержадміністрації в рамках районної творчо-мистецької толоки «Театральне перехрестя» відбувся районний театральний фестиваль «Театральне рандеву». Місце для його проведення було вибране досить вдало – Меморіальний музей-садиба В. І. Немировича-Данченка і М. О. Корфа в селі Нескучне, де у всьому  відчувається подих театру.

Спочатку гостинні господарі провели прибулих учасників творчого заходу по виставковим залам - колишнім класним кімнатам, ознайомили з діючими експозиціями. Ведучі Дар’я Арих і Олена Школьнікова у вступному слові зазначили, що стіни цієї старовинної будівлі, чисте лісове повітря, річкова прохолода були і залишаються  сприятливими для різних творчих задумів. Начальник районного відділу культури і туризму Н. О. Тарасьева і директор музею М. В. Глушко привітали учасників художньої самодіяльності – прихильників і шанувальників покровительки театрального мистецтва Мельпомени і наголосили, що подальше проведення таких фестивалів у цьому місці може стати традиційним.

На ганку під кроною висадженого самим В. І. Немировичем-Данченком каштану свою виконавську майстерність у театральному жанрі демонстрували самодіяльні артисти з 12 закладів культури району (всього в заході взяли участь 50 осіб). У 15 виступах були представлені різні театралізовані сценки жартівливого характеру, деякі з танцювальним супроводом, вірші, в тому числі і власні, гуморески. Всі вони відзначалися новизною і щиро з посмішками, з оплесками сприймалися глядачами і колегами по творчості.

Після локацій «Чаювання у Нескучці», «Фото на згадку» на зеленій галявині біля музею виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Є. І. Кіруцак і Н. О. Тарасьєва підвели підсумки фестивалю, вручили Дипломи і пам’ятні подарунки учасникам. Кращими в номінації «Бурхливі овації» стали театральні колективи «Маски» з Краснополянських КДК і СБК, «Мініатюрка» з Урожайненського СБК, «Реприза» з Ялинського СК, «Театрали» з Євгенівського СБК, танцювальний гурт «Каліархі» з Краснополянського КДК. У номінації «Хвиля талантів» відзнаки одержали народний театр мініатюр «Колесо» з РКОКу, читці  Зінаїда Романова (Шевченківський СБК), Юнія Чернікова (Благодатненський СБК), Тетяна Бондарєва (Євгенівський СБК), в номінації «Акторський тріумф» - Оксана Василищенко (Урожайненський СБК), народний театр мініатюр «Клевчани» (Іскрівський СБК), театральний колектив «Маски» (Зеленогайський СБК), в номінації «Сценічні самоцвіти» - театральний колектив «Калейдоскоп» з Комарського СБК, сценічна провісниця Лідія Горбань із Старомлинівського СЦКД, читці Наталя Каркова з Розливенського СБК, Галина Братушко з Благодатненського СБК. І нехай кількість шанувальників театрального мистецтва в колективах сільської художньої самодіяльності тільки зростає.

А. Бобир