Нових творчіх звершень тобі, "Живе слово"! Оглядаючи рік минулий

2020 рік... Яким він був для «Живого слова»? Чим запам'ятався? Не дивлячись на карантинні труднощі та обмеження, які діяли  минулого року, у «Живому слові» велась робота, яка дала  значні результати.

Участь у березневому Другому "Поетичному десанті у Слов'янську- 2020" показала високий рівень підготовки наших авторів. Юрій Устюжанін  зайняв почесне друге місце у цьому Всеукраїнському конкурсі, Оксана Філіпенко – третє, Олена Гнибіда та Дар'я Щербак стали лауреатами конкурсу у своїх номінаціях.

Кожного року Живословці беруть активну участь у районних та сільських заходах клубних та бібліотечних закладів культури. В березневому районномуфестивалі - конкурсі "Кобзареве слово" Анатолій Коробка зайняв друге місце за виконання власного вірша " Тарасове слово". Крім нього, у заході взяли участь Юрій Устюжанін (член журі фестивалю), Любов Анастасова та Дар’я Щербак.

У травні країна  відзначала 75-у річницю Перемоги над нацизмом у  Другій світовій війні. Живословці не оминули увагою цю дату та підтримали челендж_пам’яті «Шана_за_подвиг,_вдячність за мир», розмістивши на сторінці літературного об'єднання "Живе слово" та на особистих сторінках відео власних поетичних та прозових творів, присвячених цій величній темі.

3 червня 2020 року відбулося перше онлайн- засідання на платформі ЗУМ. Тема зустрічі:--  "Поетичний карантин".

Відпочинок на природі, на лоні мальовничих пейзажів Красної гірки, візитівки села Времівка, в колі однодумців – що може бути краще в літню пору року. Та ще й в 2020-ому, коли звичайне людське спілкування стало для багатьох справжньою розкішшю. Свіже повітря, смаження ковбасок і шашлику, риболовля, купання в річці і звичайні посиденьки зі звичним читанням поезії, де можна розслабитися і просто насолодитися чудовим днем та вільним часом у компанії друзів. Саме таким видався один з червневих днів для учасників «Живого слова». Чудовий настрій, приємне спілкування,читання віршів, дружні поради, яскраві емоції від неймовірних краєвидів, духмяне степове різнотрав’я зробили цей відпочинок змістовним, корисним та сповненим духом єднання. З оптимізмом у душі, заряджені на творчість самою матінкою-Природою, знову роз’їхалися по своїх селах, в рідні домівки. Чи це остання така зустріч? Звісно, ні! Адже такі зустрічі  є традиційними для «Живословців».

Червень та липень запам’яталися  ще й плідною роботою з колективом Харківського видавництва «Соняшник», яке видає підручники, робочі зошити й книги  для вчителів біології і екології, української мови і літератури,  хімії, географії, зарубіжної літератури. У грудні 2020 року надруковано посібник з позакласного читання для учнів 5-7 класів «Сучасна література рідного краю» (серія «Шкільна бібліотека»), в якому розміщено твори  Філіпенко О., Анастасової Л. та Статеви С. Посібнику надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» і  видано за рахунок державних коштів. Понад 87 тисяч  примірників вже надійшли до всіх  шкільних закладів України.

Приємною подією для нас стали публікації на сторінках обласної газети "Новини  Донеччини»; у лютневому, липневому та серпневому номерах Всеукраїнської газети «Хазяин», у місцевому «Сільському краї». Літературні сторінки газети були присвячені Живословцям. Поряд з вже впізнаваними читачами поетами - аматорами Л. Анастасовою, Т.Кравченко, Є.Стариченко, М.Колесник, Ю.Зубченко, І.Садах зі своїми віршами  дебютувала і Д. Щербак, друкувалися вірші В. Здреник, С.Статеви, В.Проходи, О. Гнибіди, О.Філіпенко.

Яскравим заходом Живословців став Поетичний стрім «Все буде ОК!». Завданням стріму було розбавити стрес, тривогу і напругу віршами про красу і перемогу життя, надію на краще, незважаючи на карантин.. Поетичний стрім – потік відеозаписів читання улюблених віршів авторів щоп’ятниці, з 5 червня по 21 серпня 2020 року, які висвітлювалися в cоціальній мережі Facebook у https://www.facebook.com/groups/vnlitklab групі «Живе слово» впродовж цього терміну. За три місяці у стрімі взяли участь 12 поетів- аматорів  літоб’єднання «Живе слово».

В лаунж-зоні Меморіального музею- садиби В.І. Немировича- Данченка і М.О. Корфа відбулася серпнева поетична зустріч. Аура незвичайного місця, море емоцій, яскравих вражень і відмінний відпочинок із серпневим присмаком різнотрав’я отримав кожний із присутніх. Автори у неформальній обстановці, на меморіальній алеї Немировича, знайомили із власним доробком і обговорювали майбутні проекти та плани.

Наприкінці вересня відбулося урочисте нагородження учасників четвертого Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю-конкурсу «ПокровськийЛітfest»-2020. Минулорічний фестиваль відбувся в особливому режимі, з певними обмеженнями, але все одно його програма була цікавою і різноплановою. Трансляція заходу проходила наживо на сторінках у мережі інтернет: Фейсбук, Група «Суцвіття», Телеграм, Інстаграм, блог бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка, тобто в усьому онлайн-просторі на весь світ. Нажаль, як і попереднього року, ми побачили це урочисте нагородження в онлайн- режимі. Від Покровської міської ради привітала та нагородила переможців конкурсу «ПокровськийЛітfest»-2020 заступниця міського голови Вікторія Ларіна.

У фестивалі взяли участь восьмеро учасників літературного об’єднання «Живе слово» -- Анастасова Л.Є., Зубченко Ю.Б., Чімрова О.В., Філіпенко О.В., Кравченко Т.О., Самойлова Т.М., Статева  С.О., Прохода В.М.  Всі вони отримали дипломи, схвальні відгуки та рецензії на конкурсні твори та призи від членів журі та організаторів конкурсу.

Підсумком фестивалю-конкурсу «Покровський Літfest» кожного року стає видання літературного альманаху, який складається з кращих творів переможців і учасників фестивалю. Радіємо з того, що твори наших переможців торічного фестивалю- конкурсу Л.Анастасової, О.Філіпенко, Ю. Зубченко, Н. Гладкової увійшли до цього літературного альманаху. Альманах видається завдяки  підтримці Покровської міської ради, відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради, Покровської Центральної міської бібліотеки ім .Т.Г. Шевченка, Громадської організації «Творче об’єднання «Суцвіття». Радіємо за своїх колег по перу з Покровська, які отримують постійну підтримку з боку місцевої влади.

Восени 2020 року відбувся Десятий Всеукраїнський літературний фестиваль-конкурс “Поетичний рушник”, присвячений пам’яті відомого українського поета Андрія Малишка. Серед фіналістів і переможців зі всієї країни- Максименко Тетяна, яка виборола ПЕРШЕ місце у Всеукраїнському конкурсі пам’яті А. Малишка.

У 2021 рік  Живословці увійшли із приємними новинами: Л. Анастасова виборола почесне ДРУГЕ місце в номінації «Краща книга року-2020”  Міжнародного літературного конкурсу "Созвездие духовности", який  щорічно організовується за підтримки Всесвітнього Форуму Духовної культури.

З побажаннями здоров’я, творчої наснаги, натхнення та нових поетичних творів

О.В.Філіпенко,

керівниця Великоновосілківського літературного об’єднання

«Живе слово» ім. А. Д. Косматенка