Співають дівчата з «Берегині»

Як тільки у далекому 1964 році  в центральній частині села Шахтарське на кошти  радгоспу «Шахтар» був побудований перший у Донецькій області профспілковий сільський будинок культури, відразу ж у ньому закипіла творча робота. Великий хор, що складався із представників практично всіх виробничих підрозділів потужного тоді господарства, в окремі роки налічував понад 70 співаків. Пізніше  в селі Ясна Поляна був організований фольклорний ансамбль  «Селяночка», який вже 41 рік радує земляків і жителів району українською піснею.

Та це не все. Відносно недавно тут був організований ще й вокальний колектив «Берегиня». В його складі, під керівництвом Анни Бірюкової, співають зараз Ірина Жуковська, Світлана Клішина та Світлана Атаманова. Колектив бере активну участь у духовному наповненні життя односельців як самостійно, так і у творчій співдружності із «Селяночкою». Крім виступів на своїй сцені «Берегиня», на запрошення колег,виступає в населених пунктах району, є постійною учасницею культурно-масових заходів як районного, так і обласного рівня, в тому числі і історичного фестивалю-реконструкції «Дике поле. Шлях до Європи» у заповіднику «Кам’яні могили”.

Ось так у служінні співочому мистецтву в житті «Берегині» підійшов і перший ювілей – 5 років. Начебто й невеликий термін, але глядачі  встигли полюбити самодіяльних артисток за їх відданість пісні, за різноманітний репертуар і завжди нагороджують дівчат щедрими оплесками. Тому-то односельці дружно прийшли у сільський заклад культури, щоб від усього серця щиро привітати «Берегиню» з цією датою. Ведуча Каріна Кніжнікова висловила  теплі слова про учасниць колективу і їх благотворну працю, а також запросила на сцену місцевих самодіяльних артистів і гостей для привітань і побажань. Ювілярів поздоровляли вокальний колектив «Селяночка», дитячий танцювальний гурт «Шахтерские непоседы», дитячий танцювальний колектив «Топотушки» з села Ясна Поляна. А тим часом на екрані демонструвалась фотозамальовка про співачок квартету. Директор закладу культури Наталя Чурсінова  вручила їм подарунки від Шахтарської сільської ради і побажала нових творчих успіхів, одержали вони і подарунок від районного відділу культури і туризму. Сценічні вітання ювілярам пролунали і від гостей – Людмили Аврамченко з села Максимівки Мар’їнського району, Ольги Потурвай і Ірини Соловйової з Роздольного, Олексія Брови і Людмили Ткаченко з села Шевченко. Та найбільше на сцені виступали саме дівчата з «Берегині» - вони виконали попурі з популярних  раніше естрадних пісень,  українські ліричні і жартівливі пісні. То ж побажаємо учасницям з «Берегині» подальшого  творчого  розвитку  і небайдужих і відданих прихильників. 

А. Бобир