Традиції. Ярмаркувала Україна, ярмаркували ми!

Сорочинський ярмарок - єдиний в Україні, що зберігся з XVIII століття до наших днів майже без змін. Про нього писав Микола Гоголь у своїй повісті «Сорочинський ярмарок» ще у 1831 році. Подихати гоголівським духом цього року вдалося і нам, адже 17 серпня 2021 року розпочав свою роботу Національний Сорочинський ярмарок-2021, в якому взяли участь 6 вокальних колективів та окремі виконавці закладів культури Великоновосілківської селищної ради.

В церемонії урочистого відкриття на сцені садиби Хіврі взяли участь Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, народні депутати України, представники урядових структур, дипломати, керівництво області, організатори ярмарку, герої гоголівських творів та сам Микола Гоголь.

Ярмаркова площа була заповнена учасниками, ярмаркувальниками, численними музичними, танцювальними та пісенними колективами. Відразу після відкриття розпочалася й конкурсна програма Всеукраїнського Фестивалю народної творчості «ЯРМАРИНКА» та Всеукраїнського Фестивалю дитячої творчості «ЯРМАРИНОЧКА», заради участі в якій ми і здолали, завдяки всебічній допомозі Великоновосілківської селищної ради, складний шлях з Великої Новосілки аж до села Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області.

А приїхали ми не дарма! Дякуємо компетентному, професійному журі Всеукраїнського Фестивалю народної творчості, яке гідно оцінило та відзначило нагородами всі шість наших колективів та окремих виконавців. Дипломом лауреату третього ступеня Всеукраїнського дитячого Фестивалю народної творчості «Ярмариночка» нагороджено солістку Времівського СБК Вікторію Філіпенко; дипломами лауреатів ТРЕТЬОГО ступеня Всеукраїнського Фестивалю народної творчості «Ярмаринка» нагороджено вокальний ансамбль «Веселий настрій» Богатирського СБК, вокальний ансамбль «Берегиня» Шахтарського СБК та соліста Времівського СБК Сергія Лобова; дипломами лауреатів ДРУГОГО ступеня Всеукраїнського Фестивалю народної творчості «Ярмаринка» нагороджено народний театр народної пісні «Україночка» Времівського СБК, інструментальний ансамбль «Сувенір» Великоновосілківської музичної школи та солістку Шахтарського СБК Карину Книжникову. Дипломами лауреатів ПЕРШОГО ступеня Всеукраїнського Фестивалю народної творчості «Ярмаринка» нагороджено народний вокальний ансамбль «Намисто» Великоновосілківського СБК, вокальний ансамбль «Терниця» Благодатненського СБК та солістку Времівського СБК Вікторію Васильконову.

Щира подяка кожному з 50 учасників наших колективів за витрачені зусилля, час і чесні старання. Такий результат довго радуватиме всіх. А ще від усього серця дякуємо керівництву Великоновосілківської селищної ради за увагу і постійну участь. Нехай ваша душа багатіє добрими справами, а зовнішність розквітає і сяє, як і ваші вчинки. Нехай на вашому шляху зустрічаються люди, гідні вашої людяності, такі ж щирі і надійні, як ви.

О. Філіпенко