Профспілкове життя. Жити за принципами соціальної держави

Протягом двох березневих днів в м. Слов’яногірськ проходила XXIV звітно-виборча конференція обласної ради професійних спілок, яка представляє майже 250 тисяч членів профспілок усіх галузей Донеччини. Делегати заслухали звіт про проведену радою роботу та затвердили його, вибрали керівні органи облпрофради, прийняли звернення конференції до Верховної Ради України, Кабінету міністрів, Резолюцію конференції, розглянули низку інших питань порядку денного. Головою облпрофради обрано П.П. Древаля. Про основні підсумки конференції  розповів її делегат, голова районної ради профспілки працівників агропромислового комплексу С. В. Антюхов.

- Насамперед зазначу, що найбільш гострим питанням стало обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок). Це зрозуміло. Адже цей законопроект, наданий депутатами від фракції політичної партії «Слуга народу»,.є спробою послабити активний профспілковий рух в країні. Він закладає норми, які суттєво обмежують загальновизнані  міжнародним і національним законодавством основні принципи діяльності профспілок, а саме: незалежність, самоврядність та невтручання держави у їх діяльність При цьому авторами документу практично проігноровані всі надані до. нього  висновки як національних, так і міжнародних експертів, причетних Комітетів парламенту, Міністерства юстиції тощо. З огляду на це делегати конференції звернулись до голови Верховної Ради з вимогою не розглядати законопроект як такий, що суперечить міжнародним зобов’язанням держави, Конституції України та чинному законодавству.

У зверненні до уряду делегати конференції пропонували при реформуванні законодавства з питань охорони праці брати за основу чинний Закон та осучаснити окремі його статті згідно з європейськими нормами та стандартами.

Резолюція конференції закликала профспілкові комітети, членів профспілок використовувати всі наявні можливості для захисту прав і інтересів трудящих, а саме: зайняти жорстку позицію і категорично протистояти масовим звільненням працівників, зниженню рівня оплати праці та несвоєчасної її виплати; погіршенню соціально- економічного становища працівників, коли мова йде про заключення колективних договорів. Конференція закликала органи влади поставити в центр антикризової програми відновлення економіки, на основі забезпечення гідної праці та зростання доходів працівників і наполягає на безумовній реалізації основоположних принципів соціальної держави.