До Всеукраїнського Дня працівників культури і майстрів народної творчості

Поточний рік для працівників культури району був, як завжди,  напруженим, цікавим та плідним. Поряд з основними заходами, присвяченими державним, календарним та професійним святам, проведеним у районі, творчі колективи та майстри декоративно – прикладного мистецтва гідно продемонстрували свої досягнення на обласному та Всеукраїнському рівні.

В обласному конкурсі до Дня народження Т.Г.Шевченко «В сім’ї вольній, новій» взяли участь танцювальний колектив «Андеграунд» Костянтинопільського СК, театр мініатюр «Колесо» РКОК, Маринюк А. Традиційно вже в історичному фестивалі «Дике поле. Шлях до Європи» наш район представляли народний театр народної пісні «Україночка» Времівського СБК, вокальний ансамбль «Майорчанка» Старомайорського СБК, вокальні ансамблі «Селяночка» та «Берегиня» Шахтарського СБК, народний колектив «Чиста криниця» Зеленогайського СБК, народний вокальний ансамбль «Тирнихор» РКОК, народний колектив «Клевчани» Іскрівського СБК, вокальний дует «Намисто» РКОК. В святі до Дня Європи в Україні "В Європу -- з Україною у серці " в м. Краматорськ відзначились танцювальні гурти «Пампушечки» Старомлинівського СЦКД, «Карамельки» РКОК, майстри аматорського  об’єднання «Натхнення».

Роботи наших земляків були представлені у фотоконкурсі «Стежками безсмертя мандрує село в майбуття», виставках «До 75-річчя створення Донецької області» (народні музеї, майстри аматорського об’єднання «Натхнення»), до Дня незалежності України (народні музеї, майстри аматорського  об’єднання «Натхнення»), виставці до Дня Японії в Україні «Квітуча сакура».

Вже неможливо уявити проведення Національного Сорочинського ярмарку без участі колективів нашого району. Цьогоріч це був народний театр народної пісні «Україночка», солісти Васильконова, Філіппенко В., які також взяли участь у фестивалі національних меншин «Таврійська родина» у м. Геленджик

Учні музичної школи з успіхом взяли участь у регіональних конкурсах гітаристів «Срібна струна» ( Заяц В., Коржан Б. - 2 місце, викладач Челгій В.М.); «Весняні барви мистецтва» - Гордієнко А. – 1 місце, Доценко Є.- 3 місце,  Гарматій Д., (викл. Коротенко І.Е.), Пілат Ю. (викл. Хараберюш О.І.), Лобикіна М. (викладач  Бабкіна І.В.). Свої досягнення були і в обласних конкурсах піаністів «Бахмутська весна» (Гордієнко А., викладач Коротенко І.Е.) і  «Прокофьєвська акація» (1 місце - Даценко Л., викладач Коротенко І.Е.). Знання з теоретичних дисциплін показали Демченко М., Ніяка В, Якименко Н. (викладач Хараберюш О.І.)  в обласному конкурсі  «Бахмутська весна».

Проведення щорічної творчої акції в черговий раз засвідчило, наскільки творчі, талановиті, активні, запальні працівники наших закладів культури.

У конкурсі-рейтингу клубні заклади змагались за звання «Культурної міні-столиці». Більшість заходів були оригінальні та неповторні і відрізнялись своєю індивідуальністю, продемонстрували розмаїття творчих здобутків самодіяльних артистів і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва в наших населених пунктах.

У програмі «Сузір’я талантів» Времівського СБК, крім чудової концертної програми, була оформлена дивовижна виставка хусток, рушників та музичних інструментів.

У Шахтарському СБК шанували вокальний гурт «Селяночка», який  цього  року відзначив 40 років творчої діяльності.

Справжнє мистецьке свято та можливість відпочинку влаштували працівники культури та аматори народної творчості Ялинського СК.

А сюжет театралізованого заходу «Всі дороги ведуть до палацу» полягав у тому, що кореспондент однієї газети, отримавши спеціальне завдання редакції, вирушає в дорогу за матеріалом для чергового номера газети про роботу Краснополянського КДК. Він не одразу заходить до клубного закладу, а проходить від вулиці «Театральної» до вулиць «Пісенна», «Танцювальна», «Музична», «Художня».

На святі «Хай м’яко стелиться стежина від нас до вашого подвір’я !» у Благодатненському СБК учасники творчої програми розповіли про місцеві сільські традиції літнього періоду.

Яскраве театралізоване дійство у Старомлинівському СЦКД було несподіваним і відбувалося на острові, на якому очікувалося прибуття туземців. Острів’ян турбувало питання: чи не сумно їм буде з гостями? Тому вождь та його оточення влаштували прибульцям справжні іспити, під час яких і проявилися всі таланти учасників свята.

У Шевченківському, Макарівському та Костянтинопільському сільських будинках культури під час програми творчі працівники створили для односельців РЕЦЕПТ ГАРНОГО НАСТРОЮ.

На творчому заході «Мистецькі барви мого села» у с. Старомайорське місцеві майстрині - досвідчені рукодільниці, не лише демонстрували вишиті рушники й сорочки, плетені вироби, хлібну випічку, яскраво оздоблені ікони, а й тут же давали майстер-класи усім бажаючим  («Палає вогник творчості»).

На фестивалі «Столиця запалює» у с. Роздольне гостей  перед концертною програмою  запросили до «зоопарку», де дітлахи знайомилися з морськими свинками, нутрією, папугами, фазаном, кроликом,  козою  та іншими тваринами. Також була  оформлена селфі-зона. У фойє клубного закладу розмістились майстер-класи, виставки ужиткового та образотворчого мистецтва, українська світлиця,  патріотичний куточок та інші цікаві локації.  Бажаючим були запропоновані послуги аква-гриму та ще багато цікавого. 

«Талант у спадок» - так назвали свою програму організатори Іскрівського сільського Будинку культури, яка відбулася в рамках районного конкурсу-рейтингу «Культурна міні-столиця». У театралізованій програмі іскрівців  сюжет розпочався на сільському базарі, де відомі всім сестри Палажка і Параска сповістили, що в село приїхало телебачення знімати талановитих селян. Подальша  дія відбувалася на сцені сільського клубу, де сестри представляли і розповідали про кожну талановиту особу або гурт.

Цікаві програми відбулися також у інших клубних закладах

Після реалізації проекту «Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» з новою силою активізувала роботу районна бібліотека.  В рамках реалізації цього проекту, крім чисельних різноманітних заходів, з метою пошуку і розповсюдження нових ефективних форм роботи бібліотек з туристичної, природоохоронної, екологічної просвіти населення; активізації та розвитку творчої ініціативи бібліотекарів проведений  районний огляд - конкурс «Силу дає природа».

 Окремою сторінкою в роботі Великоновосілківської ЦБС стали питання туризму і екології. Звернувши увагу на найгостріші сучасні екологічні проблеми свого регіону та сіл, бібліотекарі і громади шукали шляхи поліпшення екологічного стану місцевості. Як завжди, популяризувалась література про навколишню природу, здоровий спосіб життя (включаючи туризм), традиційну та нетрадиційну медицину, прищеплення любові до Батьківщини, до рідної природи.  

Переможцями визначено Комарську, Старомайорську, Урожайненську, Времівську, Андріївську, Новомайорську сільські бібліотеки. Відзначені у номінаціях також інші бібліотечні заклади.

Шановні  працівники культури, майстри  народної  творчості району!

Ваша праця завжди на виду: ви створюєте людям свято, допомагаєте молодому поколінню долучатися до справжніх витоків української культури, бачити в ній все найкраще і найцінніше. Невловимою невидимою силою ваша робота єднає людей. Просвітницький характер вашої діяльності несе в собі світло, любов та красу, примножує культурну спадщину нашого району.
Бажаю вам вдячних цінителів вашої праці, невичерпного натхнення, потужної творчої енергії. Втілюйте в життя свої найзаповітніші мрії! Нехай ваша праця буде гідно оцінена, а заслуги не залишатимуться непоміченими!

Зі святом!

Н.Тарасьєва, начальник відділу культури і туризму РДА.

Фото: