Послуга прийшла до людини

В четвер, 23 листопада 2017 року, в Багатирській сільській раді відкрився агентський пункт обслуговування громадян з питань пенсійного забезпечення.

За цією офіційною фразою стоїть не лише плідна співпраця управління Пенсійного фонду, депутатів сільської ради і особисто – Багатирського сільського голови Маргарити Харітонової, ремонт приміщення, придбання меблів, оргтехніки, адміністративна робота. В першу чергу за цими словами стоїть турбота про людину, мешканців сіл, віддалених від районного центру.

«Агентський пункт створений для того, щоб наблизити послуги з питань пенсійного забезпечення до конкретної людини, в даному випадку – мешканців Багатирської сільської ради,» - говорить начальник районного управління Пенсійного фонду О.Зрожевська. -  Тепер для вирішення своїх питань не обов’язково їхати до центрального офісу. Наближуючи спеціаліста, який надає послугу, до людей, ми робимо цю послугу більш зручною та доступною. Перелік досить широкий, починаючи від отримання консультацій до оформлення конкретних документів.

Це може бути  попередній запис на прийом;  приймання замовлень на видачу довідок з подальшим їх отриманням на місці, тут в агентському пункті; допомога в заповненні документів; отримання пенсійного посвідчення; людина може отримати консультації  про право на призначення пенсії та її перерахунок, при цьому спеціаліст зможе надати оцінку документам для призначення пенсії, підказати, які уточнюючі довідки можуть знадобитися.

В агентському пункті можна буде здати заяви та деякі документи спеціалісту без відвідування основного офісу ( це такі, як заява про зміну адреси, заява про зміну способу виплати пенсії).

Також у агентському пункті є можливість доступу до електронних сервісів Пенсійного фонду через мережу Інтернет, здійснення зв’язку по Скайпу. Скористатися ними також допоможе спеціаліст фонду. На сьогодні плануємо роботу пункту двічі на місяць – у перший та третій вівторки».

Активну участь в організації відкриття агентського пункті взяла громада Багатирської сільської ради. «Я особисто, депутатський корпус, виконком ради дуже зацікавлені, щоб мешканці  Багатирської територіальної громади могли вирішити свої нагальні питання, особливо соціального характеру, не виїжджаючи з села, - говорить сільський голова Маргарита Харітонова. - Тим більш, що зараз йде мова про осіб пенсійного віку, які не завжди мають можливість як фізичну, так і матеріальну, поїхати в районний центр та вистоювати в чергах. А питання не завжди потребують тривалого вирішення. Отримати пенсійне посвідчення, довідку про розмір пенсії  або  з’ясувати, з чого складається розмір пенсії та чи надано повний пакет документів для оформлення справи. Сподіваюсь, мої колеги з інших сільських рад врахують наш досвід і зроблять такі, або й ще кращі, пункти в себе».

Значущість даної події підтверджена статусом присутніх на церемонії відкриття. Символічну стрічку урочисто перерізали Голова Правління Пенсійного фонду України Зарудний О.Б., заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Стокоз І.С., заступник голови райдержадміністрації Кіруцак Є.І. Високу оцінку проведеній роботі, її необхідність  відзначили голова обласного ПФУ Н.Рад, заступник голови районної ради Л.Петрова, жителі ради.

Найближчим часом планується відкрити подібні пункти в інших сільських радах. Вже розпочаті роботи в Комарській, Старомлинівській сільських радах, весною відкриття пункту планується в Красній Поляні.

Фото: