Радониця

Радониця – це православне свято, в який прийнято поминати покійних рідних людей. Незважаючи на те, що воно пов'язане з відвідинами могил близьких, воно зовсім не є днем жалоби. Насправді під час Радониці потрібно згадати хороші риси покійних родичів, їхні добрі справи і приємні моменти, які з ними пов'язані.

В цей період необхідно відзначити, що близькі люди зараз перебувають у Царстві Небесному і позбавлені  страждань і смутку.

Це свято відзначають на 9 день після Православної Пасхи,  через що його дата кожен рік змінюється. Так, Радониця в 2018 році випадає на 17 квітня.   

До приходу радянської влади Радониця була вихідним днем і свято відзначалося згідно з церковними приписами.

Однак з утворенням СРСР вихідний скасували, тому люди почали приходити на цвинтар під час Великодня, хоча за канонами християнства до могил не можна ходити протягом 9 днів після торжества. Сьогодні традиції святкування Радониці повертаються.

У цей день необхідно відвідати православну церкву і помолитися за померлих. Потрібно подати заупокійну записку і поставити свічку за душі померлих. Після цього прийнято відвідувати кладовище, де можна влаштувати невелику трапезу і згадати приємні моменти, пов'язані з близькими.