Відлуння "Різдвяних передзвонів"

І цього року успіх очікував відкрите районне свято традиційної культури «Різдвяні передзвони», яке уже в четвертий раз відбулося у нашому районі. В цьому масовому мистецькому заході, який підготували працівники районного відділу культури і туризму (натхненник і режисер-постановник - Заслужений працівник культури України Л. М. Букіна), взяли участь чимало культурних закладів. Свій творчий внесок у свято внесли самодіяльні артисти з сіл Іскра, Мирне, Комар, Багатир, Олексіївка, Андріївка, Константинопіль, Розлив, Роздольне, Шахтарське, Шевченко, Времівка, Благодатне, Старомайорське, Завітне Бажання, Ялинське, Красна Поляна, в тому числі народний театр народної пісні «Україночка» разом з драматичним колективом «Мікс», народні колективи «Вечорниці», «Зорянка», «Клевчани», «Тирнихор», «Майорчанка», вокальний колектив «Селяночка», театральний колектив «Маски», театральний гурт «Сузір’я”. Були також і виконавці з районного центру дитячої і юнацької творчості (танцювальний гурт «Фрістайл»), районного любительського об’єднання «Натхнення», районного культурно-оздоровчого комплексу (народний театр малих форм «Колесо», танцювальний колектив «Карамельки», вокальне тріо «Намисто»), меморіального музею-садиби В. І. Немировича-Данченка (творче об’єднання «Наш друг», Нескучненський художній аматорський театр). Приїхали на мистецьку акцію і гості: з Селидівського міського будинку культури (народний колектив «Рябинушка», танцювальний колектив «Майкл»), Вугледарського міського культурно-дозвіллєвого центру (вокальний гурт «Берегиня»), Новоселидівського сільського будинку сімейного дозвілля (драматичний колектив «Маски», вокальний ансамбль «Веселка», ляльковий театр-студія «П’єро), Павлівського сільського будинку культури (народний колектив «Жартівники»), майстри-рукодільники з міста Курахове (гончарна майстерня «Фенікс», любительське об’єднання «Берегиня»).

У приміщенні РКОКу були розгорнуті ярмарок доволі живописних і якісних  виробів декоративно-ужиткового мистецтва, виставки різдвяних дідухів, кулінарних страв. Учасники культурного заходу з яскравими різдвяними зірками різних видів і конструкцій в руках, співаючи різдвяні пісні, здійснили костюмовану ходу вулицями районного центру.

Заключна частина «Різдвяних передзвонів» відбулася у глядацькій залі РКОКу. Відрадно, що свято відвідали багато школярів, для яких воно є пізнавальним, цікавим і повчальним. В ході концертної програми, яку майстерно, зі щирим українським гумором провели аматори з Іскри, були представлені різдвяні пісні, колядки, що супроводжувались танцювальними композиціями і театралізованими сценками. Кожний виступ самодіяльних артистів був по-своєму оригінальним і неповторним. Зі сцени лунали побажання глядачам і всім українцям миру, щастя, благополуччя, добра – у пісні, поетичному слові і прозі.

А на завершення святкового заходу перший заступник голови райдержадміністрації О. С. Алчієв, заступник голови районної ради Л. В. Петрова, начальник районного відділу культури і туризму Н. О. Тарасьєва привітали учасників свята і глядачів, подякували їм за небайдужість і залучення до традицій українського народу та вручили Дипломи і пам’ятні сувеніри переможцям. У номінації “Краща різдвяна зірка» ними стали Багатирський СБК і Розливенський СБК (3 місця), Шевченківський СБК (2 місце), Селидівський МБК (1 місце). Кращих дідухів виготовили аматори Времівського СБК і Новоселидівського СБСД (3 місця), Краснополянського КДК (2 місце), Шевченківського СБК (1 місце). А у номінації «Кращий майстер» переможцями визнані гончарна майстерня «Фенікс» і керівник об’єднання «Берегиня» Євген Раєвський (3 місця), об’єднання «Натхнення» (2 місце), художній гурток «Колорит» з Красної Поляни (1 місце). Відзначені були і організатори мистецького свята. «Різдвяні передзвони» і цього разу засвідчили повагу і збереження культурного надбання українського народу нашими творчо обдарованими земляками.

А. Бобир

Фото: