Дистанційне отримання довідок з Пенсійного фонду за допомогою банківської картки

ПФУ постійно розширюється перелік послуг, які можна отримати на Вебпорталі електронних послуг. Віднедавна у користувачів порталу з’явилася можливість отримати довідки з QR-кодом (довідки форми ОК-5, ОК-7, довідки про страховий стаж, довідки про розмір пенсії тощо) за допомогою платіжної картки банків, що використовують «Інтегровану систему електронної ідентифікації».

Для цього необхідно зайти на сайт вебпорталу України: portal.pfu.gov.ua, натиснути кнопку «Вхід» та обрати вкладку «Gov ID», користувача буде пере- направлено до «Інтегрованої системи електронної ідентифікації», де з запропонованого переліку потрібно обрати свій банк.  Варто зазначити, що у випадку входу на веб-портал за допомогою «GOV  ID» система не вимагає наявності у користувача кваліфікованого електронного підпису, що значно полегшує процедуру отримання необхідного документу.

Система запропонує ввести номер банківської картки та цифри з смс, які надійдуть на ваш фінансовий номер телефону. Після підтвердження, користувача знову буде перенаправлено, але вже до Вебпорталу. У розділі «Комунікації з ПФУ» оберіть пункт «Запит на отримання електронних документів», потім виберіть необхідний документ, заповніть помічені зірочкою обов’язкові поля та натисніть «Відправити до ПФУ». Вже через пару хвилин стан звернення можна переглянути в розділі «Мої звернення». А для завантаження документа потрібно перейти до розділу «Мої документи» та натиснути «Зберегти».

Звертаємо увагу, що електронний документ з QR- кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органах Фонду.

Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через вебпортал Пенсійного фонду України у розділі “Верифікація виданих документів».

Великоновосілківське ОУПФУ